"Turyści": nie ośmielisz się przerwać im wakacji

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 20:00
Ten film to unikatowa propozycja. Romans, thriller i czarna komedia w jednym. Zdarza się, że widzowie wychodzą w czasie seansu. - Nie jest to humor, który trafi do każdego - przyznaje Marcin Wąs.
Audio
Kadr z filmu Turyści, reż. Ben Wheatley
Kadr z filmu "Turyści", reż. Ben WheatleyFoto: materiały promocyjne

- Para zakochanych, typowi mieszkańcy angielskiego przedmieścia wyrusza w podróż karawanem po najciekawszych, według nich, miejscach Wielkiej Brytanii - wprowadza w fabułę filmu Bena Wheatley’a Marcin Wąs .

Muzeum starych tramwajów w Crich, jaskinia Wiedźmy w Shipton czy muzeum ołówków w Keswick to według Tiny i Chrisa, idealny pomysł na wymarzone, romantyczne wakacje. - Z biegiem akcji okazuje się, że bohaterowie wcale typowi nie są i udaje im się zlikwidować każdy problem, który pojawi się na ich drodze - dodaje gość Ryszarda Jaźwińskiego .

Magazyn filmowy "Screen Daily" uznał "Turystów" za najważniejszy film brytyjski 2012 roku. - To na wskroś oryginalna propozycja. Ani takich bohaterów, ani takich scenerii nie widzimy zbyt często. Mimo prób skojarzenia z innymi tytułami ten film pozostaje unikatowy - podkreśla gość Trójki.

Co ciekawe - odtwórcy głównych ról Alice Lowe, Steve Oram są jednocześnie autorami scenariusza i nad postaciami pracowali już od kilku lat. "Wiele cech Tiny i Chrisa stworzyliśmy wzorując się na osobach z naszego otoczenia i sobie samych, oczywiście oprócz morderczych skłonności, choć nie ukrywam, że robię się bardzo drażliwa, jeśli nie otrzymam swojej regularnej porcji gorącej herbaty" mówi Alice.

Więcej filmowych audycji Ryszarda Jaźwińskiego znajdziesz na podstronach audycji "Trójkowo, filmowo" i "Fajny film" >>>

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

Zobacz więcej na temat: FILM Ryszard Jaźwiński

Czytaj także

33 dni zdjęciowe warte 8 nominacji do Oscara

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2013 19:18
- "Poradnik pozytywnego myślenia" to projekt globalny, kino z dużą siłą terapeutyczną, które powinno zainteresować zarówno dojrzałych fanów Roberta De Niro, jak i młodych miłośników talentu Jennifer Lawrence - uważa Krzysztof Dużyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szumowska dołączyła do wyśmienitego towarzystwa"

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2013 17:05
- Samo to, że Małgośka Szumowska miała swój film w konkursie głównym festiwalu klasy A jest bardzo ważne i na pewno bardzo jej pomoże w dalszej karierze - mówi w "Trójkowo, filmowo" Artur Liebhart o wynikach Berlinale 2013.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lars von Trier wróci do Cannes?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2013 14:51
- Mogłem przez dzień obserwować jego pracę. Absolutna koncentracja i minimalizm, jeśli chodzi o uwagi reżyserskie. Skromny plan, wszyscy zanurzeni w wizji reżysera. To jedno z największych przeżyć ostatnich lat - opowiada Jakub Duszyński o pobycie na planie "Nimfomanki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Walka o ten film była naszym Westerplatte"

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2013 12:26
- Zmierzenie się z rolą to jedno, ale zmaganie się z przeszkodami na drodze do ukończenia filmu wzbogaciły całą ekipę - mówi aktor filmu "Tajemnica Westerplatte" Robert Żołędziewski.
rozwiń zwiń