Baczyński wciąż jest najpopularniejszym polskim poetą

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2013 12:30
To film poetycko-biograficzny, wychodzący poza gatunkową klasyfikację. "Baczyński" to eksperyment. Linię narracyjną stanowi kilkanaście wierszy artysty w wykonaniu slamerów, czyli młodych poetów - opowiada Stanisław Szymański.
Audio
W rolę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego wcielił się Mateusz Kościukiewicz
W rolę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego wcielił się Mateusz KościukiewiczFoto: mat. promocyjne

Gość Ryszarda Jaźwińskiego podkreśla, że interpretacje młodych twórców są bardzo osobiste i odległe od tego, czego uczą w akademiach teatralnych. - Ta poezja jest wciąż żywa, pełna emocji - mówi producent obrazu podkreślając, że gra aktorów jest bardzo minimalistyczna, grają prawie bez słów.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

Film w najbliższy piątek wchodzi do kin w całej Polsce. Promująca go "Pieśń o szczęściu" w wykonaniu Meli Koteluk i Czesława Mozila jest w pierwszej 10. Listy Przebojów Trójki >>>

Opowieść jest zrealizowany w sposób bardzo nowoczesny, czasem wręcz teledyskowy. - Chcieliśmy pokazać, żeby w czasach, kiedy dominuje komercja warto wrócić do poezji, zobaczyć jej piękno - podkreśla Stanisław Szymański.

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

gs

Czytaj także

Smarzowski przekracza sześć zer

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 23:00
- Największa frekwencję w ostatnim roku miały 3 tytuły: "W ciemności" - 1, 4 mln, "Jesteś Bogiem" - ponad 1,6 mln i "Drogówka", która szykuje się, żeby przekroczyć milion. - Coś się zmieniło u widzów polskiego kina, chcą oglądać ambitne filmy - mówi Arkadiusz Jakubik, jeden z aktorów Wojciecha Smarzowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Danuta Szaflarska w małym kinie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2013 15:37
W Dwójce opowiadaliśmy o projekcie "Polska światłoczuła". Polskie filmy, tym razem dokument o Danucie Szaflarskiej, wyświetlane są w małych miejscowościach. Projekcjom zawsze towarzyszy dyskusja z filmowcami.
rozwiń zwiń