"Wspaniała" to kobieta, która jak wszystkie marzy o jednym

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 11:30
- "Wspaniała" jest powrotem do komedii romantycznych w starym stylu. Piękna moda, stylizacja wnętrz, samochody tworzą niesamowity klimat lat pięćdziesiątych XX wieku - mówi Małgorzata Kostro.
Audio
  • "Wspaniała" to kobieta, która jak wszystkie marzy o jednym - (Fajny film - Trójka)
Kadr z filmu Wspaniała
Kadr z filmu "Wspaniała"Foto: materiały promocyjne

"Wspaniała” to film opowiadający o młodej dziewczynie, która udaje się na rozmowę kwalifikacyjną do w sprawie pracy. Pracę dostanie, ale pod warunkiem, że weźmie udział w zawodach maszynistek.

- To film gdzie pięknie i kolorowo pokazane są lata pięćdziesiąte XX wieku - mówi Małgorzata Kostro, gość Ryszarda Jaźwińskiego. Ludzie zapominają już o wojnie, kobiety zaczynają się inaczej ubierać i biorą sprawy w swoje ręce. - Każda młoda kobieta marzyła wtedy o posadzie sekretarki - mówi Małgorzata Kostro. - Bohaterka filmu "Wspaniała” ma takie marzenia - dodaje.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

Lata pięćdziesiąte to epoka tempa. Doskonali się komunikacja, szybko pracują fabryki, także i konfekcyjne, szybko zmieniają się trendy w modzie. Szybsze stają się tańce i szybciej musi wirować spódnica na współczesnej dziewczynie, która nie chce zostawać w tyle.

W modzie następuje wybuch kobiecości  - rządzi glamour - czyli przepych, luksus i przesada. Ale haute couture nie jest już zarezerwowane dla wąskiej elity. Te wszystkie zmiany uchwycili producenci francuskiego filmu, który już od piątku wchodzi na ekrany kin.

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy!

Czytaj także

"5 rozbitych kamer". "Myślałem, że filmując będę mógł coś zmienić"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 12:00
Palestyński rolnik - Emad za pomocą pięciu kamer dokumentuje różne oblicza walki mieszkańców wioski, w której mieszka z rodziną, z izraelską opresją. - To dokument powalający uczciwością - mówi Artur Liebhart.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Moja ulica" - prawdziwa historia warta kilku wersji

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 12:50
Marcin Latałło, reżyser pełnometrażowego filmu dokumentalnego "Moja ulica" miał szansę na nakręcenie tego samego filmu nie tylko raz. - To Kieślowski we mnie zaszczepił chęć robienia jednego filmu w kilku wersjach - mówi Latałło w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim.
rozwiń zwiń