Michael Douglas, wybitny aktor, syn aktora legendy

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2013 22:00
Michael Douglas to nie tylko znany aktor, nagrodzony Oscarem za rolę w "Wall Street", to także odnoszący sukcesy producent, laureat Oscara za film "Lot nad kukułczym gniazdem”.
Audio
  • Marta Szelichowska opowiada biografii Michaela Douglasa (Fajny film/Trójka)
Michael Douglas w filmie Ponad wszelką wątpliwość
Michael Douglas w filmie "Ponad wszelką wątpliwość"Foto: mat.promocyjne

Do księgarń trafiła właśnie książka "Michael Douglas. Biografia" pióra amerykańskiego dziennikarza Marca Eliota, specjalizującego się w życiorysach filmowców. Wcześniej opisał on życie Walta Disneya i Clinta Eastwooda.

Jak przypomina Marta Szelichowska (Axis Mundi) Michael Douglas to członek klanu filmowego o bardzo zawiłym życiu osobistym, na które składały się trudne kontakty z ojcem, Kirkiem Douglasem - aktorem legendą i bardzo trudny rozwód z pierwszą żoną. Para rozstała się po ponad 20 wspólnych latach, kiedy Michael Douglas zakochał się w walijskiej aktorce, Catherinie Zeta-Jones.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

Ci, którzy chcieliby się dowiedzieć czegoś więcej o życiu aktora na pewno znajdą w książce coś dla siebie. Jednak jak podkreśla gość Ryszarda Jaźwińskiego najciekawsza jest opowieść o filmowej kuchni. Doskonale widać to w historii o zbieraniu funduszy na film "Lot nad kukułczym gniazdem”. Obrazowi nagrodzonemu Oscarem za najlepszy film w 1975 roku zanim powstał wieszczono klęskę, nikt nie chciał go zrealizować.

Marta Szelichowska opowiadając o książce przypomina także, że Michael Duglas zaczynał karierę jako aktor telewizyjny. Popularność zyskał rolą detektywa Steve'a Kellera w serialu ABC Ulice San Francisco, powstałym na początku lat 70. Dopiero później przyszedł czas na kino, które jest jego największą miłością.

Zobacz więcej na temat: FILM Michael Douglas

Czytaj także

Michael Douglas: moi przodkowie pochodzą z Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2011 20:27
Znany aktor i gwiazda Hollywood Michael Douglas przekazał Białorusinom wyrazy wsparcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od muzyki do filmu jest bardzo blisko

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 15:30
- Na marzec planujemy wydanie po polsku biografii Michaela Douglasa i spotkanie z Joelem Schumacherem, szefem jury Konkursu Głównego Plus Camerimage, było bardzo cenne - mówi Marta Szelichowska (Axis Mundi).
rozwiń zwiń