"Donoma" opowieść o różnych odcieniach miłości

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 17:30
- To kilka historii miłosnych, które rozgrywają się w Paryżu. Opowiadają o tym jak ludzie tworzą swoje mikroświaty, jak przetwarzają swoją codzienność, przeżywają wzloty i upadki, zakochują się, rozczarowują, rozstają... - mówiła w Trójce Magda Sztorc ze stowarzyszenia Nowe Horyzonty.
Audio
  • "Donoma" różne odcienie miłości (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Donoma w reżyserii Djinna Carrnarda
Kadr z filmu "Donoma" w reżyserii Djinna CarrénardaFoto: mat.promocyjne

W warszawskiej premierze filmu "Donoma" w najbliższy piątek weźmie udział reżyser Djinna Carrénarda. Trójka jest patronem medialnym filmu.  

Bohaterowie - jak opowiada gość Ryszarda Jaźwińskiego - nie znają się, współistnieją w mieście, bo "Donoma"  to spojrzenie na miłość i na tkankę miasta.  Film, jak głosi plotka, powstał za ekstremalnie niską kwotę 150 euro dzięki determinacji reżysera. "Donoma" to obraz improwizowany, rodzaj ciągłej zabawy między aktorami a reżyserem.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

Film jest już znaczy części polskiej publiczności. "Donoma" zdobyła nagrodę publiczności na zeszłorocznym festiwalu Nowe Horyzonty. Przygotowania do tegorocznej edycji ruszyły już pełną parą. W sprzedaży są już karnety, które rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. - Publiczność wie, że warto kupować bilety na festiwal w ciemno, dlatego warto się pospieszyć z ich kupnem, bo wkrótce może zabraknąć - mówi Magda Sztorc. W ramach festiwalu zaprezentowany zostanie przegląd filmów rosyjskich, barok francuski, a także filmy z nurtu cyber punk.

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

Zobacz więcej na temat: FILM Ryszard Jaźwiński

Czytaj także

"Holy Motors". Pełna dominacja obrazu

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 17:50
Czas i rozwój akcji nie są tu najważniejsze. To film rozbuchany, piękny, jedyny w swoim rodzaju. Do polskich kin wchodzi film "Holy Motors" Leosa Caraxa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmy Caraxa i Bessona na Nowych Horyzontach

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 08:00
- Francuski neobarok i pomysł przypomnienia filmów z lat 80. chodził za nami od dawna. Gdy "Holy Motors"pojawił się w Cannes, postanowiliśmy przygotować retrospektywę Leosa Caraxa - zapowiada nową edycję festiwalu Magda Sztorc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Donoma" w poszukiwaniu miłości i sensu

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2013 16:30
Plotka głosi, że "Donoma" została nakręcona za partyzancką kwotę 150 euro. Fenomen debiutu Djinna Carrénarda nie leży jednak w zaskakująco niskim, nawet jak na niezależne kino, budżecie, lecz w charyzmatycznej narracji.
rozwiń zwiń