Łodzią po Wiśle, czyli filmowcy w stolicy

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 13:54
- W tym roku przypływamy w piątek, 12 kwietnia i cumujemy w Kinie Iluzjon na dwa dni - zapowiada Krzysztof Brzezowski, szef festiwalu "Łodzią po Wiśle". Będzie to już 11. edycja święta studentów łódzkiej Szkoły Filmowej.
Audio
  • Łodzią po Wiśle, czyli filmowcy w stolicy (Fajny film/Trójka)
Fragment plakatu promującego 11. edycję festiwalu Łodzią po Wiśle
Fragment plakatu promującego 11. edycję festiwalu Łodzią po WiśleFoto: fot. materiały promocyjne

- Zobaczymy 5 bloków konkursowych, 37 filmów studentów łódzkiej Szkoły Filmowej w konkursie i 37 na pokazach pozakonkursowych oraz wydarzenia towarzyszące, jak wystawa fotografii, warsztaty, prelekcje i spotkania twórców z krytykami - mówi Krzysztof Brzezowski, szef festiwalu "Łodzią po Wiśle".

W kinie Iluzjon zobaczyć będzie można etiudy fabularne, dokumentalne, animowane i operatorskie. Festiwal otworzy pokaz specjalny "Miłości" Sławomira Fabickiego, absolwenta PWSFTviT, który w 2001 roku był nominowany do Oscara za etiudę szkolną "Męska sprawa". Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem i ekipą filmową.
Gość Ryszarda Jaźwińskiego opowiada, że filmy oceniać będzie czteroosobowe jury pod przewodnictwem Przemysława Wojcieszka, reżysera i scenarzysty, do którego dołączą: Kuba Kijowski, operator filmowy, Adam Badowski, grafik 3D i animator, oraz Kuba Mikurda, krytyk i filmoznawca.

Więcej rozmów z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>  

Podczas festiwalu zostaną przyznane nagrody: Grand Prix, Najlepsza Etiuda Fabularna, Najlepsza Etiuda Dokumentalna, Najlepsza Etiuda Operatorska, Najlepsza Etiuda Animowana, Wyróżnienie za Etiudę Fabularną, Wyróżnienie za Etiudę Dokumentalną, Wyróżnienie za Etiudę Operatorską/Najlepsze Zdjęcia, Wyróżnienie za Etiudę Animowaną, Najlepszy Trailer do Filmu Konkursowego. Do tego Nagroda Publiczności.
Program na stronie festiwalu Łodzią po Wiśle

Czytaj także

"Donoma" opowieść o różnych odcieniach miłości

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 17:30
- To kilka historii miłosnych, które rozgrywają się w Paryżu. Opowiadają o tym jak ludzie tworzą swoje mikroświaty, jak przetwarzają swoją codzienność, przeżywają wzloty i upadki, zakochują się, rozczarowują, rozstają... - mówiła w Trójce Magda Sztorc ze stowarzyszenia Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Raj: wiara" to film o poszukiwaniu spełnienia

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2013 13:20
Jednym z wydarzeń ubiegłego roku była premiera filmu Ulricha Seidla "Raj: miłość". Nawiązanie do wątków z niego pojawia się w kolejnym obrazie reżysera "Raj: wiara", który w piątek wchodzi na ekrany polskich kin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ulrich Seidl o "Raj: wiara": religia jest zawsze aktualnym tematem

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 09:00
- Mam nadzieję, że film wywoła w Polsce kontrowersje, że również będzie czasem ludzi irytował, ale też zmuszał do myślenia. Chciałbym, żeby "Raj: wiara" obejrzeli bardzo różni ludzie w bardzo różnym wieku, bo ta tematyka jest ważna dla wszystkich pokoleń - mówi w Trójce Ulrich Seidl, reżyser tryptyku "Raj".
rozwiń zwiń