"Układ zamknięty" bije rekordy oglądalności. Temat to jego moc

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 12:45
- Zatrważające jest to jak wieloma prawdziwymi historiami inspirowali się twórcy "Układu zamkniętego” - mówi Robert Olech, który zagrał w filmie Ryszarda Bugajskiego.
Audio
  • "Układ zamknięty" bije rekordy oglądalności, bo jest na temat (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Układ zamknięty
Kadr z filmu "Układ zamknięty"Foto: materiały promocyjne

Oparty na prawdziwych wydarzeniach "Układ zamknięty”, najnowszy film Ryszarda Bugajskiego, w kinach obejrzało ponad ćwierć miliona widzów. Zdaniem Roberta Olecha, odtwórcy jednej z głównych ról w filmie, tak duże zainteresowanie wywołuje bardzo atrakcyjny temat, który porusza widzów.

Film oparty został na prawdziwej historii trzech właścicieli świetnie prosperującej spółki, którzy - wskutek zmowy skorumpowanych urzędników: prokuratora i naczelnika urzędu skarbowego - zostają pokazowo zatrzymani pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy. Inspiracją dla scenarzystów "Układu zamkniętego", Michała S. Pruskiego i Mirosława Piepki była historia biznesmenów, zmagających się z zarzutami stawianymi przez prokuraturę oraz urząd skarbowy. Film świetnie pokazuje co niedobrego może się dziać na styku władzy i polityki.

- Właściwie władzy i obywatela tego kraju, bo film opowiada o sytuacji w której organa władzy niszczą ludzi, których powinny bronić i wspierać - podkreśla w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim Robert Olech.

Aktor dodaje, ze niewątpliwą przyjemnością i zaszczytem była dla niego współpraca z Januszem Gajosem. - Myślę, że jest to w tym momencie największy aktor w Polsce - podkreśla Olech.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

 

Czytaj także

O ten film warto się pokłócić!

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2013 19:18
"Układ zamknięty" poleca nawet prezydent Bronisław Komorowski. - Mamy wreszcie polski film, o który warto się pokłócić, a który wpisuje się w trend patrzenia władzy na ręce. A nie wiedząc co myśleć, idziemy do kina i wyrabiamy sobie własne zdanie - podkreślali goście "Magazynu bardzo filmowego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Gajos może przyjść także po ciebie!

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2013 10:41
Znakomity aktor, odtwórca roli prokuratora w filmie "Układ zamknięty" Ryszarda Bugajskiego będzie gościem Joanny Sławińskiej w "Muzycznej Jedynce"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gajos: zło musi przypominać człowieka

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2013 07:00
W "Układzie zamkniętym” Ryszarda Bugajskiego Janusz Gajos zagrał skorumpowanego prokuratora, który niszczy firmę trójki biznesmenów. Aktor przyznał w Jedynce, że to "skoncentrowane zło”. Zdradził też, jak wiarygodnie zagrać takiego człowieka.
rozwiń zwiń