27. Tarnowska Nagroda Filmowa: Bodo Kox często się alienuje

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 16:10
- Rzeczywistość mnie przeraża , społeczeństwo mnie też często przeraża i jako osoba wrażliwa muszę zamknąć się w szafie, żeby się zdystansować, zebrać siły i wyjść do kolejnej konfrontacji z rzeczywistością - mówi Bodo Kox, reżyser filmu "Dziewczyna z szafy".
Audio
  • 27. Tarnowska Nagroda Filmowa: Bodo Kox często się alienuje (Fajny Film/Trójka)
Kadr z filmu Dziewczyna z szafy
Kadr z filmu "Dziewczyna z szafy"Foto: fot. materiały promocyjne

Pokaz przedpremierowy filmu „Dziewczyna z szafy” miał miejsce podczas 27. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. - To mój debiut profesjonalny.  Wcześniej robiłem filmy offowe - mówi Bodo Kox.

Wojciech Mecwaldowski, aktor, który wcielił się w postać głównego bohatera, autystycznego Tomka - bardzo sumiennie przygotowywał się do roli. - Odciąłem się od świata, wyprowadziłem się z domu, zamieszkałem w hotelu. Parę miesięcy spędziłem z ludźmi chorymi na autyzm - opowiada gość Ryszarda Jaźwińskiego.

 

Aktor przekonuje, że gdyby niektórzy jego koledzy autyści zobaczyli ten film to na pewno by się śmiali. . Film jest opowieścią o przyjaźni trójki samotników: chorego na autyzm Tomka, jego brata i nieufnej dziewczyny. - Historia jest "z głowy". Inspiruje mnie muzyka, a sceny same do mnie przychodzą. Do każdej postaci wsadzam swoje cechy osobowości czy światopoglądu - wyjaśnia Bodo Kox.

27. Tarnowska Nagroda Filmowa trwa od 19 do 28 kwietnia 2013 roku. To jeden z najstarszych, tuż po FPFF w Gdyni, festiwal związany z polskim filmem. W tym roku odbywają się dwa konkursy: filmów fabularnych oraz konkurs filmów animowanych dla dzieci.

Zapraszamy do słuchania relacji z 27. Tarnowskiej Nagrody Filmowej na antenie Trójki:

- w audycji "Radiowy Dom Kultury" (godz. 13.00 - 15.00) w sobotę 27 kwietnia;
- w audycji "Trójkowo, filmowo” (godz. 14.00 - 15.00) w niedzielę 28 kwietnia.

Więcej rozmów z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

Premiera filmu "Dziewczyna z szafy": 14 czerwca 2013.

Zobacz więcej na temat: FILM Ryszard Jaźwiński

Czytaj także

"Układ zamknięty" bije rekordy oglądalności. Temat to jego moc

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 12:45
- Zatrważające jest to jak wieloma prawdziwymi historiami inspirowali się twórcy "Układu zamkniętego” - mówi Robert Olech, który zagrał w filmie Ryszarda Bugajskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

27. Tarnowska Nagroda Filmowa: Julia Kijowska przeniesie się w lata 60.

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 13:20
- Mam nadzieję, że nowy film, w którym zagram wyrośnie ponad kino gatunkowe, że będzie to ważna historia - mówi Julia Kijowska podczas spotkania z Ryszardem Jaźwińskim na 27. Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej.
rozwiń zwiń