Bolesny "Sekret" dziadka ciąży nad całą rodziną

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2013 13:40
- Okazuje się, że bardzo ciężko jest być sędzią w tej sprawie i zdecydować jak było naprawdę - mówi Agnieszka Podsiadlik, która w filmie "Sekret" zagrała rolę Karoliny.
Audio
  • "Sekret" dziadka ciąży nad całą rodziną (Fajny Film/Trójka)
Kadr z filmu Sekret
Kadr z filmu "Sekret"Foto: materiały promocyjne

Tytułowy "Sekret" to wojenna przeszłość dziadka głównego bohatera.
Ksawery (Tomasz Tyndyk), tancerz występujący na scenie jako drag queen, wraz z koleżanką Karoliną (Agnieszka Podsiadlik), odwiedza mieszkającego na wsi dziadka. Staruszek ukrywa mroczny sekret.  Tajemnicą pana Jana jest wojenna przeszłość. Dziadek prawdopodobnie przyczynił się do śmierci Żydów w okresie II Wojny Światowej.

Wywiady z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>
- Sprawa jest bardzo trudna, ale bohaterowie próbują tę tajemnicę rozwikłać  - mówi Agnieszka Podsiadlik. - Okazuje się, że bardzo ciężko jest być sędzią w tej sprawie i zdecydować jak było naprawdę - podkreśla aktorka w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim.
Film Przemka Wojcieszka ma bardzo ciekawą konstrukcję. W obrazie pojawiają się śródtytuły, w których widz rozpoznaje tytuły piosenek Madonny. - Reżyser pytany o ten zabieg odpowiada, że wszyscy kochają Madonnę, on również, dlatego je wykorzystał - wyjaśnia gość "Fajnego Filmu”.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji!
Agnieszka Podsiadlik przygotowuje się już do kolejnej roli. Ponownie zagra w filmie Przemysława Wojcieszka "Jak całkowicie zniknąć”. Zdjęcia rozpoczynają się w lipcu, w Berlinie.

 

Czytaj także

"Moja ulica" - prawdziwa historia warta kilku wersji

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 12:50
Marcin Latałło, reżyser pełnometrażowego filmu dokumentalnego "Moja ulica" miał szansę na nakręcenie tego samego filmu nie tylko raz. - To Kieślowski we mnie zaszczepił chęć robienia jednego filmu w kilku wersjach - mówi Latałło w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wspaniała" to kobieta, która jak wszystkie marzy o jednym

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 11:30
- "Wspaniała" jest powrotem do komedii romantycznych w starym stylu. Piękna moda, stylizacja wnętrz, samochody tworzą niesamowity klimat lat pięćdziesiątych XX wieku - mówi Małgorzata Kostro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Spring Breakers": przemyślana zabawa konwencją

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 13:20
- Film "Spring Breakers" to brawurowa ironia, zabawa konwencją i szyderstwo na wysokim poziomie z cukierkowej, amerykańskiej popkultury - mówi Marlena Wilcan.
rozwiń zwiń