Nowe Horyzonty 2013: 15-godzinny film i "Wielki błękit”

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 12:11
- Czegoś takiego jeszcze nie było.... "The Story of Film – Odyseja filmowa"Marka Cousinsa to niezwykła historia kina - mówił w Trójce Marcin Pieńkowski ze stowarzyszenia Nowe Horyzonty.
Audio
  • Marcin Pieńkowski o atrakcjach festiwalu Nowe Horyzonty (Fajny film/ Trójka)
Kadr z filmu Wielki błękit
Kadr z filmu "Wielki błękit" Foto: nowehoryzonty.pl/ materiały prasowe

13. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty potrwa we Wrocławiu od 18 do 28 lipca 2013 roku. Zostanie tam pokazanych około 340 filmów (w tym mniej więcej 190 pełnometrażowych). Patronem medialnym festiwalu jest radiowa Trójka.
Jak zwykle organizatorzy wrocławskiego wydarzenia najpierw bacznie przyglądają się innym festiwalom, w tym festiwalowi w Cannes. - Nasi selekcjonerzy już są gotowi, by łowić to, co najważniejsze. Także festiwal w Rotterdamie jest naszym wzorem pod względem organizacji, ale i charakteru. Zazwyczaj tak się dzieje, że większość nagrodzonych filmów z Rotterdamu trafia do Wrocławia. Także barwny i dziwaczny film z Iranu, nagrodzony Złotym Tygrysem "Fat Shaker" ("Larzanandeye charbi") Mohammada Shirvaniego - mówił Marcin Pieńkowski.

Wywiady z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>
W programie festiwalu znalazł się przegląd neobaroku francuskiego, czyli filmów kultowych twórców, którzy z impetem wkroczyli w świat kina na początku lat 80. XX wieku. Zaproszeni do Wrocławia zostali m.in. Jean-Jacques Beineix i Luc Besson.

Gościem będzie też północnoirlandzki krytyk filmowy Mark Cousins. To też twórca - jak podkreślał gość Trójki - niezwykłego obrazu. - "The Story of Film - Odyseja filmowa" jest 15-godzinną subiektywną wizją historii kina. To produkcja BBC, którą pokażemy ją w kilku częściach. Czegoś takiego naprawdę jeszcze nie było - zachęcał Marcin Pieńkowski
Audycję przygotował Ryszard Jaźwiński. Zapraszmy do wysłuchania dołączonego materiału.

Czytaj także

"Wspaniała" to kobieta, która jak wszystkie marzy o jednym

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 11:30
- "Wspaniała" jest powrotem do komedii romantycznych w starym stylu. Piękna moda, stylizacja wnętrz, samochody tworzą niesamowity klimat lat pięćdziesiątych XX wieku - mówi Małgorzata Kostro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Spring Breakers": przemyślana zabawa konwencją

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 13:20
- Film "Spring Breakers" to brawurowa ironia, zabawa konwencją i szyderstwo na wysokim poziomie z cukierkowej, amerykańskiej popkultury - mówi Marlena Wilcan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bolesny "Sekret" dziadka ciąży nad całą rodziną

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2013 13:40
- Okazuje się, że bardzo ciężko jest być sędzią w tej sprawie i zdecydować jak było naprawdę - mówi Agnieszka Podsiadlik, która w filmie "Sekret" zagrała rolę Karoliny.
rozwiń zwiń