"Zaślepiona" brytyjski debiut Katarzyny Klimkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 16:18
Wielkim atutem obrazu są kreacje aktorskie m.in. Helen McCrory, znanej m.in. z "Harrego Pottera" i "Skyfall". - Jest w Anglii bardzo cenioną aktorką telewizyjną i teatralną, w kinie grała drugoplanowe role. Byłam zaszczycona, gdy zgodziła się zagrać u mnie swoją pierwszą główną rolę - opowiada Katarzyna Klimkiewicz.
Audio
  • "Zaślepiona" angielski debiut Katarzyna Klimkiewicz (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Zaślepiona Katarzyny Klimkiewicz
Kadr z filmu "Zaślepiona" Katarzyny KlimkiewiczFoto: mat.promocyjne

Nie tylko pierwszoplanowa rola jest zagrana przez Brytyjkę. - Udało mi się przekonać producentów do zatrudnienia Andrzeja Wojciechowskiego, który był autorem zdjęć do mojego poprzedniego filmu, reszta ekipy była angielska - opowiada reżyserka. Film został nakręcony w Bristolu.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" "Trójkowo, filmowo" >>

"Zaślepiona" to pełna napięcia historia miłości kobiety w średnim wieku do dużo młodszego studenta z Algierii podejrzanego o terroryzm. -To historia miłosna opowiedziana jak thriller; dramat pełen poczucia osaczenia bohaterów. W filmie wiele jest scen erotycznych. To momenty, kiedy bohaterowie są najbardziej sobą: kiedy nie mówią, nie rozmawiają - opowiada Katarzyna Klimkiewicz.  

Katarzyna Klimkiewicz jest laureatką Europejskiej Nagrody Filmowej za obraz "Hanoi Warszawa".

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: FILM

Czytaj także

Mogę w końcu powiedzieć - jestem reżyserką!

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2010 13:57
- Dzięki temu, że mój film "Hanoi-Warszawa" jest tak dobrze przyjmowany przez publiczność, mam odwagę powiedzieć, że jestem filmowcem - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Katarzyna Klimkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piękni dwudziestoletni. Zobacz debiuty przyszłych mistrzów kina!

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 17:06
Od 24 do 26 maja potrwa w Warszawie festiwal prezentujący twórczość bardzo młodych artystów: licealistów i studentów! - Pokażemy 30 filmów, wybranych spośród ponad 100 zgłoszeń. Piątek poświęcony będzie twórczości studentów polskich szkół - mówi Teodor Klincewicz, jeden z organizatorów.
rozwiń zwiń