Bartłomiej Topa w filmie finalisty "Talentów Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 17:58
"Kebab i Horoskop" jest to debiutem reżyserskim Grzegorza Jaroszuka. Film opowiada historię dwóch specjalistów od marketingu, którzy starają się pomóc szefowi sklepu z dywanami sprzedać ich jak najwięcej.
Audio
  • Bartłomiej Topa w filmie finalisty "Talentów Trójki" (Fajny film/Trójka)
Bartłomiej Topa w filmie Proste pragnienia
Bartłomiej Topa w filmie "Proste pragnienia"Foto: mat.prasowe

- Gram tam jedną z głównych ról, tytułowego Kebaba, specjalistę od marketingu. Podobnie jak wcześniejsze prace Grzegorza Jaroszuka i ten będzie przesycony smutkiem, spod którego jednak przedzierać się będzie drwiący uśmiech - mówił gość Ryszarda Jaźwińskiego.

Pracą dyplomową Grzegorza Jaroszuka jest etiuda filmowa "Opowieści z chłodni", która zdobyła dwie najważniejsze nagrody: Grand Prix i Publiczności w przeglądzie etiud i filmów krótkometrażowych studentów i absolwentów Łódzkiej Szkoły Filmowej "Łodzią po Wiśle". A na Festiwalu w Locarno otrzymały nagrodę Pianifica, która jest jednocześnie nominacją do Europejskiej Nagrody Filmowej.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" "Trójkowo, filmowo" >>

W sierpniu Bartłomiej Topa zaczyna zdjęcia do serialu produkowanego przez HBO Europe. "Watahę" reżyseruje Michał Gazda, przy produkcji pracują także Leszek Lichota, Ola i Magda Popławskie. - Pilot serialu został nakręcony rok temu. Serial opowiada o pogranicznikach pracujących w Bieszczadach i historii związanych ze wschodnią granicą Europy. To temat bardzo gorąco - mówi Bartłomiej Topa. Pierwszy sezon będzie miał 12 odcinków. Czy powstaną kolejne? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy!

Czytaj także

"Nie ma żenady w oglądaniu filmów Smarzowskiego"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2013 15:00
- Mamy w kraju gościa, który mówi o ważnych rzeczach. Na to chce się patrzeć - uważa aktor Bartłomiej Topa, którego możemy zobaczyć w nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego "Drogówka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smarzowski przekracza sześć zer

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 23:00
- Największa frekwencję w ostatnim roku miały 3 tytuły: "W ciemności" - 1, 4 mln, "Jesteś Bogiem" - ponad 1,6 mln i "Drogówka", która szykuje się, żeby przekroczyć milion. - Coś się zmieniło u widzów polskiego kina, chcą oglądać ambitne filmy - mówi Arkadiusz Jakubik, jeden z aktorów Wojciecha Smarzowskiego.
rozwiń zwiń