Film w teatrze. Zobacz "Sekret" w TR Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 11:51
- To kameralna historia rozgrywająca się w pewnym domu, skrywającym tytułowy "Sekret" - mówi Agnieszka Podsiadlik, która wcieliła się w rolę Karoliny. Film Przemysława Wojcieszka można zobaczyć w TR Warszawa w piątek, 14 czerwca, o godzinie 19.
Audio
  • Film w teatrze. Zobacz "Sekret" w TR Warszawa (Fajny Film/Trójka)
Kadr z filmu Sekret
Kadr z filmu "Sekret"Foto: materiały promocyjne

Ksawery (Tomasz Tyndyk), tancerz występujący na scenie jako drag queen, wraz z koleżanką Karoliną (Agnieszka Podsiadlik), odwiedza mieszkającego na wsi dziadka. Staruszek ukrywa mroczny sekret. Tajemnicą pana Jana jest wojenna przeszłość. Dziadek prawdopodobnie przyczynił się do śmierci Żydów w okresie II wojny światowej.

- Siedem lat temu spotkaliśmy się z Przemkiem Wojcieszkiem właśnie w TR Warszawa przy pracy nad "Cokolwiek się zdarzy, kocham cię" - wspomina Agnieszka Podsiadlik.

Aktorka w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim przypomina, że wtedy wraz z Tomaszem Tyndykiem grali w tym spektaklu, a kilka lat później Wojcieszek wyreżyserował "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" - tekst Doroty Masłowskiej, gdzie grał Marek Kępiński, którego też możemy zobaczyć w "Sekrecie". - W komplecie będziemy w piątek w TR Warszawa i po projekcji filmu chętnie podyskutujemy z publicznością - zapowiada Agnieszka Podsiadlik.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" "Trójkowo, filmowo" >>

Aktorka przygotowuje się już do kolejnej roli. Ponownie zagra w filmie Przemysława Wojcieszka - zdjęcia do "Jak całkowicie zniknąć” rozpoczną się w drugiej połowie lipca, w Berlinie. - To historia dwóch dziewczyn, które w Berlinie nocą spotykają się przypadkowo i razem włóczą się po mieście - zdradza fabułę nowej produkcji.

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: FILM Ryszard Jaźwiński

Czytaj także

ScripTeast 2013 w Cannes: nie jest to żadna "Palma”, ale wyróżnienie cieszy

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 14:00
- Za scenariusze nie przyznaje się nagród filmowych, ale w naszej części Europy jest to główna nagroda, którą można dostać za tekst - mówi Przemysław Nowakowski o nagrodzie za scenariusz jaką otrzymał na festiwalu w Cannes.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki. Katarzyna Wilk o tym, kogo można spotkać na przystanku

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 15:41
Gościem audycji "Fajny film wczoraj widziałem" była jedna z finalistek konkursu Talenty Trójki w kategorii film, animatorka Katarzyna Wilk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Horror w Pałacu". Warsztaty filmowe w Ostromecku

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 14:19
Ruszyła rekrutacja na wrześniowe warsztaty filmowe organizowane przez Bydgoską Kronikę Filmową.
rozwiń zwiń