Dokument "Reżyseria: Woody Allen", czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć...

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 12:43
- Woody'ego Allena nigdy dość - tak o nowym filmie o znanym reżyserze mówiła w radiowej Trójce Małgorzata Borychowska.
Audio
  • Małgorzata Borychowska o filmie "Reżyseria: Woody Allen" (Trójka/Fajny film)
Woody Allen
Woody AllenFoto: Wikimedia Commons/Colin Swan

Reżyser filmu - Robert B. Weide - prawie przez 2 lata towarzyszył Allenowi. Zadawał mu pytania, śledził go w trakcie wycieczek po Nowym Jorku, podpatrywał przy pracy.

- Ten film udowadnia, że większość rzeczy być może wiemy o Woodym Allenie, ale jednak ciągle można znaleźć coś nowego - stwierdziła Małgorzata Borychowska.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" "Trójkowo, filmowo" >>

Gość Trójki zaznaczył, że dużo jest w tym dokumencie materiałów archiwalnych oraz ciekawostek powszechnie nieznanych, a dotyczących Woody'ego Allena.

- Niewiele osób wie, że Woody Allen to jest pseudonim. Właściwie nazywa się Allan Konigsberg. Przyjął ten pseudonim w wieku 16 lat, gdy zaczął pisać skecze. Również mało osób wie, o tym, że jego rodzice żyli bardzo długo. Ojciec umarł, gdy miał ponad 103 lata, mama w wieku 96 - mówiła Borychowska.

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy!

(mr)

Zobacz więcej na temat: FILM

Czytaj także

"Bling Ring": nowy film Sofii Coppoli

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2013 15:12
Na naszych ekranach komediodramat „Bling Ring” - w reżyserii laureatki Oscara Sofii Coppoli. To film oparty na prawdziwej historii, która wstrząsnęła Ameryką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Koniec czasu" - film, który prowokuje do zadawania pytań

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 15:51
"Koniec czasu. Wszystko zaczyna się teraz" to szczególna propozycja dla tych, którzy nadal uważają, że w kinie można film kontemplować, edytować - powiedział Artur Liebhart, dyrektor Planete + Doc Film Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cembrzyńska opowiada o życiu w filmie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 19:00
Na srebrnym ekranie debiutowała w "Rękopisie znalezionym w Saragossie", potem, zajęła się produkcją filmową. W "Zapiskach ze współczesności" wspomnienia Igi Cembrzyńskiej.
rozwiń zwiń