Filmowy Rahim zagrał chorego na porażenie mózgowe. "To była ciężka praca fizyczna"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 12:01
- W czasie przygotowań do filmu zwróciłem uwagę, że wcześniej nikt, oprócz dziewczyny, która cierpiała na porażenie, nie zdecydował się grać tego 1:1. Stwierdziłem, że zobaczę, czy moje ciało to wytrzyma - mówił Dawid Ogrodnik, który w "Chce się żyć" gra główną rolę.
Audio
  • Dawid Ogrodnik o roli Mateusza w filmie "Chce się żyć" (Fajny film/Trójka)
Dawid Ogrodnik jako Mateusz na planie filmu Chce się żyć
Dawid Ogrodnik jako Mateusz na planie filmu "Chce się żyć"Foto: Fot.: źr.: youtube.com

Dawid Ogrodnik, który zyskał sławę rolą Rahima w filmie "Jesteś Bogiem" w "Chce się żyć" Macieja Pieprzycy wciela się w postać Matusza, który cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. - Postać głównego bohatera inspirowana jest postacią Przemka, o którym powstał też film dokumentalny - mówił Dawid Ogrodnik.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" "Trójkowo, filmowo" >>

Aktor opowiadał Ryszardowi Jaźwińskiemu, że granie Mateusza było wielkim wyzwaniem fizycznym. - W czasie przygotowań do filmu zwróciłem uwagę, że wcześniej nikt, oprócz dziewczyny, która autentycznie cierpiała na porażenie, nie zdecydował się grać tego 1:1, tylko każdy znalazł sobie jakiś sposób na to. Stwierdziłem, że zobaczę, czy moje ciało to wytrzyma - mówił gość "Fajnego filmu".

"Chce sie żyć" będzie miał swoją premierę na 38. Gdynia - Festiwal Filmowy. To niejedyny film z Dawidem Ogrodnikiem, który zostanie zaprezentowany na tym festiwalu. Swoją premierę w Gdyni będzie miała także "Ida" Pawła Pawlikowskiego, w której Ogrodnik gra jazzmana.

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy!

(pg/mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: FILM

Czytaj także

Hip-hopowa podróż do przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2012 14:26
- Zależało nam, by oddać energię kultury hip-hop i klimat tamtego okresu, a nie kserować postaci członków Paktofoniki - mówił Tomasz Schuchardt, odtwórca roli Fokusa w filmie "Jesteś Bogiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowy Rahim z Paktofoniki: nie słuchałem hip-hopu

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2012 19:37
Dawid Ogrodnik, mimo swego muzycznego wykształcenia, nie słuchał hip-hopu, w szkole grał utwory klasyczne, fascynował go jazz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracował w ubojni, był "Chyżym jeżem", teraz gra u Pieprzycy

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 18:00
Sława trwa chwilę, a porażki pamięta się dłużej niż wzloty. Mimo to Mikołaj Roznerski kocha swój zawód, a ten odpłaca się mu coraz ciekawszymi propozycjami.
rozwiń zwiń