"W kręgu miłości" jest jak silne szarpnięcie

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 12:20
- To jest film dla tych, którzy uwielbiają w kinie emocje, wspaniałą muzykę i lubią, gdy postaci, które widzą na ekranie, są takie, jakby to byli ich przyjaciele - mówi Artur Liebhart.
Audio
  • Artur Liebhart o filmie "W kręgu miłości" (Fajny film/ Trójka).
Veerle Baetens i Johan Heldenbergh w filmie W kręgu miłości.
Veerle Baetens i Johan Heldenbergh w filmie "W kręgu miłości".Foto: materiały prasowe/ Against Gravity

- W tym filmie autentyzm postaci poraża, bo gra aktorów jest hipnotyzująca. Krytycy na całym świecie mówią, że "W kręgu miłości" jest jak silne szarpnięcie. Według mnie to jedna z cech filmów Felixa van Groeningena - kontynuuje gość Ryszarda Jaźwińskiego.
Polska publiczność miała okazję poznać tego reżysera trzy lata temu, gdy w kinach był film "Boso, ale na rowerze”. Tym razem Felix van Groeningen wprowadza nas w historię wielkiej, namiętnej miłości. Podstawą do napisania scenariusza była sztuka teatralna, której autorem jest aktor grający główną rolę w filmie - Johan Heldenbergh.
- Ta sztuka odniosła wielki sukces, ale gdy Felix van Groeningen zaproponował swojemu koledze napisanie adaptacji filmowej, Johan taktownie się wycofał. Był tak blisko tej sztuki i postaci, że nie chciał narzucać reżyserowi swojej wizji. Ostatecznie Felix oddaje mu jego dzieło i sztukę obsadzając Johana w roli głównej - opowiada Artur Liebhart.
Głównym bohaterom towarzyszy świetna muzyka. To wokół niej Johan Heldenbergh stworzył całą porywają historię "W kręgu miłości”.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" "Trójkowo, filmowo" >>


"W kręgu miłości" w polskich kinach od piątku 30 sierpnia.

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Program przygotował Ryszard Jaźwiński.

jl

Zobacz więcej na temat: FILM KULTURA Trójka

Czytaj także

Boczarska: Kidawa-Błoński zmienił dla mnie scenariusz "W ukryciu"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 11:37
- Czekam na premierę "W ukryciu" dwa lata, mam poczucie, że żaden film nie kosztował mnie tak wiele jak ten - mówi Magdalena Boczarska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Smarzowski ekranizuje Pilcha...

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2013 13:45
- Wojtek w taki sposób opowiada historię ludzi uzależnionych od alkoholu, że nawet losy drugoplanowej postaci są bardzo przejmujące - mówi Arkadiusz Jakubik o pracy nad ekranizacją powieści "Pod Mocnym Aniołem".
rozwiń zwiń