Widzowie Festiwalu Filmowego w Gdyni jak gwiazdy filmowe

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 15:00
- W tym roku publiczność festiwalowa będzie mogła poczuć się jak część środowiska filmowego - zdradza Michał Chaciński, dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni.
Audio
  • Michał Chaciński:Festiwal w Gdyni będzie spełniać wszystkie oczekiwania widza (Fajny Film/Trójka)
Fragment plakatu 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni
Fragment plakatu 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni Foto: materiały promocyjne/fpff.pl

Gdynia - Festiwal Filmowy to jedna z największych imprez filmowych w Polsce. Co roku o Wielką Nagrodę Złotych Lwów walczą w Gdyni najnowsze polskie filmy. Patronem medialnym wydarzenia jest radiowa Trójka.

Michał Chaciński podkreśla, że organizatorzy tegorocznego festiwalu chcą przedstawić widzowi nie tylko najistotniejsze ich zdaniem polskie filmy, ale także pokazać jak wygląda kino od kuchni. - Poprosiliśmy twórców zaproszonych na festiwal, aby wybrali jedną scenę ze swojego filmu i omówili ją wspólnie z publicznością. To będzie coś na kształt mini szkoły filmowej - wyjaśnia gość Trójki.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz  "Trójkowo, filmowo" >>

Rozmówca Ryszarda Jaźwińskiego dodaje, że podczas festiwalu publiczność będzie miała dostęp także do seansów w Teatrze Muzycznym, które są przygotowane specjalnie dla krytyków i twórców. - Rozważamy udostępnienie jednodniowej przepustki, która pozwoli każdemu widzowi na obejrzenie filmu wspólnie z twórcami, tak aby każdy kto przyjdzie na festiwal mógł się poczuć częścią tej branży - mówi Michał Chaciński.

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Program przygotował Ryszard Jaźwiński.

(szr)

Zobacz więcej na temat: FILM festiwal filmowy w Gdyni

Czytaj także

Boczarska: Kidawa-Błoński zmienił dla mnie scenariusz "W ukryciu"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 11:37
- Czekam na premierę "W ukryciu" dwa lata, mam poczucie, że żaden film nie kosztował mnie tak wiele jak ten - mówi Magdalena Boczarska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Smarzowski ekranizuje Pilcha...

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2013 13:45
- Wojtek w taki sposób opowiada historię ludzi uzależnionych od alkoholu, że nawet losy drugoplanowej postaci są bardzo przejmujące - mówi Arkadiusz Jakubik o pracy nad ekranizacją powieści "Pod Mocnym Aniołem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W kręgu miłości" jest jak silne szarpnięcie

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 12:20
- To jest film dla tych, którzy uwielbiają w kinie emocje, wspaniałą muzykę i lubią, gdy postaci, które widzą na ekranie, są takie, jakby to byli ich przyjaciele - mówi Artur Liebhart.
rozwiń zwiń