Młode kino podbije Festiwal Filmowy w Gdyni?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 17:30
- Docierają już do nas pierwsze sygnały, że filmy się podobają. "Mazurek" Julii Kolberger zdobył dwie nagrody na Kameralnym Lecie w Radomiu. To bardzo ciekawy film z genialną Kingą Pries i Pawłem Królikowskim - zdradza Kalina Pietrucha ze Studia Munka.
Audio
  • Młode kino podbije Festiwal Filmowy w Gdyni? (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Mazurek w reżyserii Julii Kolberger
Kadr z filmu "Mazurek" w reżyserii Julii KolbergerFoto: mat.prasowe/Studio Munka/Michał Panasiuk

Film "Mazurek" jest jednym z obrazów jakie znalazły się w kolekcji DVD "Polskie debiuty 2013" wydanej przez Studio Munka. Na płytach znajduje się 9 fabuł z których 8 będzie rywalizować w Festiwalu Filmowym w Gdyni w Konkursie Młodego Kina. Trójka jest patronem festiwalu.

W konkursie oprócz wspomnianego "Mazurka" znalazły się również: "Przedtem, potem” Edyty Sewruk, "Zasady gry" Wojciecha Jagiełły, "Jak głęboki jest ocean?" Filipa Syczyńskiego i "Leszczu" Aleksandry Terpińskiej - tegorocznej finalistki w konkursie Talentów Trójki.

Mazurek, reż. Julia Kolberger - zwiastun from Studio Munka on Vimeo .

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz  "Trójkowo, filmowo" >>

- Kolekcja DVD "Polskie debiuty 2013" to 9 fabuł i 3 dokumenty. Wśród nich jest "Życie stylem dowolnym" Adama Palenty. Obraz nagrodzony został już m.in. na festiwalu w Barcelonie - dodaje gość Ryszarda Jaźwińskiego.

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45.

gs

Czytaj także

Jak Smarzowski ekranizuje Pilcha...

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2013 13:45
- Wojtek w taki sposób opowiada historię ludzi uzależnionych od alkoholu, że nawet losy drugoplanowej postaci są bardzo przejmujące - mówi Arkadiusz Jakubik o pracy nad ekranizacją powieści "Pod Mocnym Aniołem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Widzowie Festiwalu Filmowego w Gdyni jak gwiazdy filmowe

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 15:00
- W tym roku publiczność festiwalowa będzie mogła poczuć się jak część środowiska filmowego - zdradza Michał Chaciński, dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni.
rozwiń zwiń