X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rektor łódzkiej Filmówki: przygotowaliśmy zmasowane uderzenie

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 20:32
Łódzka Szkoła Filmowa mocno zaznacza swoją obecność na tegorocznym 38. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Ryszardowi Jaźwińskiemu opowiedział o tym rektor uczelni, reżyser Mariusz Grzegorzek.
Audio
  • Rektor łódzkiej Filmówki: przygotowaliśmy zmasowane uderzenie (Fajny Film/Trójka)
Budynek łódzkiej Szkoły Filmowej
Budynek łódzkiej Szkoły FilmowejFoto: HuBar/Wikimedia Commons

– Przygotowaliśmy zmasowane uderzenie. W tym roku obchodzimy 65-lecie istnienia uczelni. Próbujemy uzmysłowić światu i branży, że jesteśmy bardzo dumni z legendy szkoły, czyli takich postaci jak Roman Polański, Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Krzysztof Kieślowski. Z drugiej strony podczas festiwalu spotkali się nasi absolwenci młodszego pokolenia, m.in. Borys Lankosz, Leszek Dawid, Xawery Żuławski, Łukasz Barczyk, Greg Zgliński, Małgośka Szumowska i wielu innych. Oni teraz tworzą frontową siłę polskiego kina – mówił Mariusz Grzegorzek.

Podczas 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni łódzką Filmówkę reprezntuje dwanaście filmów fabularnych. – Po raz pierwszy pokazujemy film wyprodukowany przez szkołę w Panoramie Kina Polskiego. To pełnometrażowy obraz "Jaskółka" zrealizowany przez Bartka Warwasa – przypomniał gość Ryszarda Jaźwińskiego.

Mariusz Grzegorek zapowiedział, że na początku roku akademickiego szkołę odwiedzi wyjątkowy gość: – Chcemy wszystkich zaprosić 11 października na spotkanie, którego kulminacyjny punktem będzie przyznanie doktoratu honoris causa Michaelowi Haneke.

Relacji z festiwalu można słuchać na antenie Trójki codziennie od poniedziałku do piątku (9-13 września) w pasmach: "Do południa" (godz. 10.45) oraz "Zapraszamy do Trójki". Gdyńskiemu świętu kina poświęcone bedzie także specjalne wydanie audycji "Trójkowo Filmowo" (niedziela, 15 września, godz. 14.00), którego gospodarzem będzie Ryszard Jaźwiński, oraz "Trójki pod księżycem”, prowadzonej w nocy z 12 na 13 września przez Barbarę Marcinik. Relacje z imprezy pojawią się m.in. w sobotnim "Radiowym Domu Kultury” (14 września, godz. 12.00) oraz w serwisach.

Czytaj także

Krzysztof Krauze o "Papuszy": upodmiotowiliśmy Romów

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 18:58
- W "Papuszy" występuje tylko mała garstka polskich aktorów, reszta to Romowie. Film jest w 80 procentach w języku romskim - mówił współreżyser Krzysztof Krauze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Noce i dnie" w nowej odsłonie na 38. Festiwalu Filmowym w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 11:39
- Po raz pierwszy zobaczę ten film w takiej formie, w jakiej powinien on być pokazywany - mówi Jerzy Antczak, reżyser słynnego obrazu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdynia Film Festiwal 2013. "Chce się żyć" oklaskiwany przez dziennikarzy

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 21:20
Znakomite przyjęcie na festiwalu w Gdyni miał film Macieja Pieprzycy "Chce się żyć" z Dawidem Ogrodnikiem i Dorotą Kolak w obsadzie - opowieść o chłopaku cierpiącym na porażenie mózgowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reżyser filmu "Kongres": to jak jazda kolejką górską w inny świat

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 12:21
- Będziecie wiedzieć, za co zapłaciliście - śmiało deklarował w "Klubie Trójki" reżyser filmu "Kongres", Ari Folman. Obraz powstał na podstawie opowiadania fantastyczno-naukowego Stanisława Lema "Kongres futurologiczny". Polska premiera filmu już dziś!
rozwiń zwiń