Magdalena Boczarska o "W ukryciu": w tym filmie zabrano moją urodę

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 14:29
- Wiem, że potrafię być piękna, ale to nie jest sztuką, sztuką jest być totalnie brzydką, szpetną i pokaleczoną wewnętrznie. Nie ma nic fajniejszego dla aktorki niż przekroczyć granice, poszukać w sobie ciemnej, mrocznej strony - mówiła Magdalena Boczarska o swojej roli w filmie "W ukryciu".
Audio
  • Magdalena Boczarska o "W ukryciu": w tym filmie zabrano moją urodę (Fajny film/Trójka)
Magdalena Boczarska jako Janka i Julia Pogrebińska jako Ester w filmie W ukryciu
Magdalena Boczarska jako Janka i Julia Pogrebińska jako Ester w filmie "W ukryciu"Foto: mat. prasowe Warszawskiego Festiwalu Filmowego

Magdalena Boczarska zagrała główną rolę w filmie Jana Kidawy-Błońskiego "W ukryciu". 14 października na 29. Warszawskim Festiwalu Filmowym odbyła się premiera dramatu.

Magdalena Boczarska: Kidawa-Błoński zmienił dla mnie scenariusz "W ukryciu" >>>

- Film jest o kobietach, ale ja będę zdecydowanie powtarzać, że to nie jest kobiece kino. W ogóle bardzo nie lubię tego podziału na męskie i kobiece filmy. Uważam, że film jest po prostu dla publiczności - mówiła aktorka w "Fajnym filmie".

Akcja "W ukryciu" toczy się podczas II wojny światowej. Jednak rozmówczyni Ryszarda Jaźwińskiego podkreślała, że wojna jest tu tylko pretekstem i tłem do tego, żeby uprawdopodobnić opowiadaną historię, stworzyć dramatyczne okoliczności. - Chodziło o to, żeby wykreować świat, w którym dwie kobiety muszą być skazane na siebie - wyjaśniła Magdalena Boczarska.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz  "Trójkowo, filmowo" >>>

Radom, lata 1940. Ojciec głównej bohaterki Janki (Magdalena Boczarska) ukrywa w domu córkę przyjaciół - ekscentryczną i piękną Ester (Julia Pogrebińska). Z upływem czasu Janka coraz bardziej zaczyna interesować się niechcianym gościem. Między kobietami wytwarza się silna więź erotyczna.

Skazane przez los na samotność, spragnione miłości wpadają w sidła wcześniej nieznanych emocji. To opowieść o tym jak daleko człowiek jest się w stanie posunąć dla miłości, która potrafi stać się obsesją, a nawet skłonić do zbrodni. Janka z kruchej i strachliwej kobiety na oczach widza przeistacza się w silną, gotową do walki o miłość kobietę.

"W ukryciu" będzie miał premierę 26 grudnia.

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45.

(pg/mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: FILM Magdalena Boczarska

Czytaj także

Magdalena Boczarska: Jestem dumna ze Złotego Pawia

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2012 17:00
Jest jedną z najzdolniejszych młodych polskich aktorek. Szersza publiczności zna ją przede wszystkim z filmu "Różyczka", gdzie zagrała u boku Andrzeja Seweryna i Roberta Więckiewicza. Magdalena Boczarska była gościem "Ex Magazine".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Boczarska: bieganie daje motywację do życia

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2012 20:00
- Lubię zacząć dzień o 6.00 - 7.00 rano po to, żeby przebiec się po parku i zobaczyć, jak wygląda świat - mówi aktorka przygotowująca się do triatlonu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boczarska: Kidawa-Błoński zmienił dla mnie scenariusz "W ukryciu"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 11:37
- Czekam na premierę "W ukryciu" dwa lata, mam poczucie, że żaden film nie kosztował mnie tak wiele jak ten - mówi Magdalena Boczarska.
rozwiń zwiń