Święto dziecięcego kina

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 13:29
- Pokażemy ponad sto filmów dla dzieci i młodzieży, zarówno tych głośnych w Europie, ale i tych, które są naszymi własnymi odkryciami - mówi Jerzy Moszkowicz, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!. 31. edycja imprezy rozpocznie się 1 grudnia.
Audio
Kadr z filmu Zigzag Kid
Kadr z filmu "Zigzag Kid"Foto: mat. prasowe

- Festiwal ma swoje kategorie wiekowe, bardzo dokładnie przestrzegamy tego, by informować naszych widzów. Najogólniej rzecz biorąc, filmy dzielimy na te dla dzieci i dla młodzieży - mówi Jerzy Moszkowicz. Dyrektor wyjaśnia, że do pierwszej grupy zaliczają się przedszkolaki i uczniowie  szkół podstawowych, do drugiej - nastolatki, które na seanse przychodzą bez opieki rodziców.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz  "Trójkowo, filmowo" >>>

Na jakie filmy spośród pokazywanych w ramach festiwalu warto zwrócić szczególną uwagę? - Holenderski "Zigzag Kid", australijską "Rakietę", gruziński film "Rozkwitające" czy też animowany obraz "AninA" z Urugwaju - wylicza gość Ryszarda Jaźwińskiego.

Poznański festiwal rozpocznie się 1 grudnia i potrwa do 8 grudnia. Na inaugurację pokazana zostanie "Wielka podróż Bolka i Lolka" - animowanych bohaterów, którzy obchodzą w tym roku 50. urodziny. Trójka jest patronem wydarzenia.

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45.

Zobacz więcej na temat: dzieci festiwal filmowy kino