"Wielki Liberace" - pierwszy showman świata

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 09:30
- W latach 50. Valentino Liberace był najlepiej opłacanym showmanem oraz pianistą na świecie. Był on także pierwszym celebrytą z prawdziwego zdarzenia i to na nim wzorują się współczesne gwiazdy m.in.: Elton John czy Lady Gaga - mówi Katarzyna Orysiak z Gutek Film.
Audio
Wielki Liberace - kadr z filmu fot. materiały prasowe
"Wielki Liberace" - kadr z filmu/ fot. materiały prasowe

"Wielki Liberace" to prawdziwa historia wielkiej gwiazdy estrady polskiego pochodzenia. Świat znał go jako Valentino Liberace - bajecznie bogatego, niewiarygodnie utalentowanego i kochanego przez publiczność celebrytę. Jego występy zawsze były wielkim wydarzeniem, a pełen przepychu styl stał się inspiracją dla wielu współczesnych gwiazd. Jednak jego prywatne życie odbiegało od wszystkiego, co wiedziały o nim miliony fanów.

- Liberace musiał ukrywać swoja prawdziwą tożsamość. W tamtych latach przyznanie się do bycia homoseksualistą było jak zawodowe samobójstwo - a pamiętajmy, że jego publiczność stanowiły głównie kobiety, które miały powyżej 50 lat - mówi Katarzyna Orysiak.

(pk)

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45.

Czytaj także

Rzecznik Michaela Douglasa: aktor nie zachorował przez seks oralny

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 15:00
Rzecznik Michaela Douglasa, Allen Burry, skomentował wywiad, którego amerykański aktor udzielił dziennikowi "The Guardian".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michael Douglas jako Valentino Liberace

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 10:55
W "Magazynie bardzo filmowym" rozmowa z Michaelem Douglasem, odtwórcą roli kultowego amerykańskiego pianisty i showmana o polsko-włoskich korzeniach, Władzia Valentino Liberace.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michael Douglas jako król kiczu i fikcji - Władzio Valentino Liberace

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 01:47
Zdaniem krytyków to najważniejsza premiera tego tygodnia. "Wielki Liberace" - opowieść o związku pianisty-showmana i nastoletniego chłopca z prowincji, ze znakomitymi kreacjami Douglasa i Matta Damona, już w polskich kinach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Król kiczu w obiektywie Stevena Soderbergha

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2013 17:00
- Jeśli byłoby to pożegnanie Stevena Soderbergha, to w naprawdę wielkim stylu - powiedziała krytyczka filmowa Katarzyna Orysiak. Na polskie ekrany wszedł jego obraz "Wielki Liberace". W rolach głównych występują Michael Douglas i Matt Damon.
rozwiń zwiń