"Dziś jestem blondynką", czyli kino terapeutyczne

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 13:54
- To ten rodzaj filmu, po obejrzeniu którego chce się żyć - mówi Małgorzata Borychowska o najnowszym obrazie Marca Rothemunda.
Audio
  • "Dziś jestem blondynką", czyli kino terapeutyczne (Trójka/Fajny film)
Kadr z filmu Dziś jestem blondynką
Kadr z filmu "Dziś jestem blondynką"Foto: Aurora Films / mat. promocyjne

Bohaterką filmu jest 21-letnia Sofia, którą poznajemy w chwili, gdy dowiaduje się, że ma raka płuc. - Dla takiej dziewczyny to jest prawdziwy szok. Ona dopiero rozpoczyna życie: bawi się, interesują ją faceci i randki, wynajem nowego mieszkania - mówi rozmówczyni Ryszarda Jaźwińskiego.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

Mimo że dziewczyna trafia do szpitala i zaczyna przyjmować chemię, po której wypadają jej włosy, postanawia się nie poddawać. - Zakłada różnego koloru peruki, dzięki którym zmienia osobowość. Za każdym razem bawi się nową tożsamością, przez co łatwiej przechodzi chorobę - dodaje Małgorzata Borychowska.

Film powstał na podstawie bloga holenderskiej studentki o imieniu Sofia. Ukazała się również książka z jej wspomnieniami, która niebawem pojawi się na polskim rynku.

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45.

(mk)

Czytaj także

"Wielki Liberace" - pierwszy showman świata

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 09:30
- W latach 50. Valentino Liberace był najlepiej opłacanym showmanem oraz pianistą na świecie. Był on także pierwszym celebrytą z prawdziwego zdarzenia i to na nim wzorują się współczesne gwiazdy m.in.: Elton John czy Lady Gaga - mówi Katarzyna Orysiak z Gutek Film.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abu Haraz istnieje już tylko na filmie

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 17:42
Przez siedem lat Maciej Drygas odwiedzał sudańską wioskę, skazaną przez miejscowe władze na likwidację. O tym jak wyglądały ostatnie lata życia w Abu Haraz można przekonać w jego nowym dokumencie, który wchodzi właśnie do kin.
rozwiń zwiń