X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section05

HCH

Section07
O audycji

Możliwie jak najszersza panorama zjawisk powstających na ambitnym, poszukującym pograniczu muzyki popularnej.

Niecodzienne fuzje muzyki ludowej, rockowej, jazzowej i elektronicznej, które mają najczęściej dodatkowo ciekawe tło społeczne, kulturowe i wiążą się ze zmieniającymi się trendami w innych dziedzinach sztuki. Wykonawcy tacy jak John Zorn, Bill Laswell, DJ Spooky, Fennesz, Aphex Twin, Ken Vandermark, Cracow Klezmer Band to świetne przykłady twórców, którzy - choć równie barwni pod względem wizerunku scenicznego co gwiazdy pop i korzystający często z motywów i rozwiązań charakterystycznych dla muzyki popularnej - mają już w tej chwili status innowatorów. Z drugiej strony kompozytorzy świata muzyki poważnej, tacy jak Claude Debussy, Steve Reich, LaMonte Young czy John Cage - uważani często za trudnych i niezrozumiałych - są dziś wzorami artystycznymi dla młodych twórców rocka, sceny elektronicznej i hiphopowej.

Każda audycja jest rozmową, dwugłosem na temat współczesnych gatunków i artystów, ma szansę przedstawić ich nie tylko od strony muzycznej, ale również niezwykle ciekawego zaplecza ideologicznego. Dobry wstęp do terminologii świata współczesnej kultury, w której didżejom i raperom towarzyszą klasyczne składy orkiestrowe, improwizujący jazzmani bądź muzycy ludowi. Magazyn nowości płytowych, informator koncertowy, rozmowy z gośćmi (muzykami, organizatorami koncertów i festiwali), audycje monograficzne przeplatane z bieżącymi prezentacjami najciekawszych wydawnictw.

Zapraszamy również do czytania - www.hch.blox.pl i pisania - hch@polskieradio.pl

Prowadzący