X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miasto według Marii Peszek

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2014 20:44
- To pierwsza płyta, która ładnie pokazała Warszawę - mówi Piotr Metz w drugiej części opowieści o albumie "Miasto mania" Marii Peszek.
Audio
  • Miasto według Marii Peszek (Historia pewnej płyty/Trójka)
Maria Peszek
Maria PeszekFoto: materiały promocyjne

"Miasto mania" w "Historii pewniej płyty" - część pierwsza >>>
Autorem większości piosenek na wspomnianym albumie jest Wojciech Waglewski, który z Marią Peszek po raz pierwszy pracował przy "Muzyce ze słowami" - nagranej na żywo płycie z przedstawieniem teatralno-muzycznym wyreżyserowanym przez Piotra Cieplaka. - Ten spektakl zbliżył nas zawodowo, zachwyciłem się jej perlistym głosem. Wydawało mi się, że ma coś więcej niż spotykane dotychczas przeze mnie towarzystwo związane z teatrem. Że ma siłę przekazu, która wykracza poza aktorską interpretację. Myślę, że to rodzinne. Jan Peszek przecież fantastycznie improwizuje, wyniósł aktorstwo na szczyty - mówi Wojciech Waglewski.

- Wojciech Waglewski potrafi wydobyć z ludzi, którzy wcześniej nie byli kojarzeni ze śpiewaniem piosenek, najlepsze co mają. Znaleźć coś najbardziej charakterystycznego, co nas złapie i przytrzyma - przekonuje Mariusz Owczarek, który przypomina, że w prace związane z nagraniem albumu zaangażowani byli również Fisz i Emade. - Maria Peszek trafiła na odpowiednich ludzi w odpowiednim czasie - ocenia dziennikarz muzyczny Trójki.

Po wielu dyskusjach Wojciecha Waglewskiego z Marią Peszek odnośnie warstwy lirycznej krążka, lider VooVoo "dotarł do mementu, w którym zaczął myśleć, jak to ogarnąć muzycznie". - Pomyślałem, że jeśli ma to być popowa muzyka, kompozycje muszą być nośne. A to sprawdza się w bardzo prosty sposób. Jeśli mają siłę zaśpiewane z gitarą, to już niewiele trzeba - wyjaśnia muzyk.

- Nie spodziewałam się, że będę w stanie sama pisać teksty, ale to był bardzo wyraźny wymóg Wojtka Waglewskiego. Powiedział, że jeśli chcę być artystką, muszę sama to robić. Doskonale wyczuł, co we mnie siedzi - mówi Maria Peszek, która wspomina również, jakie znaczenie miała dla niej współpraca z Piotrem Lachmannem i Piotrem Chancewiczem.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji!

Na "Historię pewnej płyty" zapraszamy w każdą sobotę od godz. 18.05 do 19.00.

(mk)

Zobacz więcej na temat: Maria Peszek MUZYKA Warszawa

Czytaj także

Brudna, koncertowa płyta i zasłużony urlop Marii Peszek

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 11:00
Maria Peszek zdecydowała, że na pół roku robi przerwę w występach. Dobrą wiadomością jest jednak to, że tydzień temu ukazała się jej koncertowa płyta "Jezus is alive". To ukłon w stronę fanów, a także wynik wielkiej potrzeby artystki oraz jej muzyków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Peszek o płycie "JEZUS is aLIVE": zależało nam na brudach

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2014 13:32
"JEZUS is aLIVE" to pierwszy koncertowy album Marii Peszek. - Chcieliśmy jak najmniej ingerować w nagranie, chcieliśmy zachować wszystkie brudy, potknięcia, pomyłki. I przede zależało na tym, żeby na płycie było to, co najważniejsze, czyli ludzie, bardzo dużo ludzi - opowiadała w Trójce wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Peszek o fascynacji... pieśniami ludowymi

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2014 19:27
To jeden z najgłośniejszych polskich debiutów fonograficznych XXI wieku. Wydana w 2005 roku "Miasto mania" Marii Peszek, jej opowieść o życiu w wielkim mieście zdobyła uznanie słuchaczy i krytyków. Płyta uzyskała status platynowej. Uhonorowano ją dwoma Fryderykami.
rozwiń zwiń