X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lider "Kobranocki" nie zamierza rezygnować z muzyki: żywcem mnie nie wezmą

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2014 14:10
- Wierzcie lub nie, ale wszystko, co dotyczy Kobranocki, wymyśliłem sobie w przedszkolu i konsekwentnie trzymam się swojego planu - mówi Andrzej "Kobra" Kraiński, lider zespołu Kobranocka.
Audio
  • Lider "Kobranocki" nie zamierza rezygnować z muzyki: żywcem mnie nie wezmą (Historia pewnej płyty/Trójka)
Koncert polskiego zespołu Kobranocka w składzie: Andrzej Kobra Kraiński - wokal, gitara; Jacek Szybki Kazik Bryndal - gitara basowa, wokal; Jacek Moczadło - gitara; Piotr Vysol Wysocki - perkusja
Koncert polskiego zespołu Kobranocka w składzie: Andrzej "Kobra” Kraiński - wokal, gitara; Jacek "Szybki Kazik” Bryndal - gitara basowa, wokal; Jacek Moczadło - gitara; Piotr "Vysol” Wysocki - perkusjaFoto: PAP/Rafał Nowakowski

Bohater audycji "Historia pewnej płyty" nie mógł nawet przypuszczać, jak na jego późniejszej karierze muzycznej zaważą lata dzieciństwa. Chodzi o znajomość Andrzeja "Kobry" Kraińskiego z Jackiem Bryndalem. Muzycy poznali się w pierwszej klasie szkoły podstawowej. - On stał się później znany jako "Szybki Kazik”, a także jako "Atrakcyjny Kazimierz” - wyjaśnia gość Trójki.
Spotkanie z  Grzegorzem Brzozowiczem, dziennikarzem, a w latach osiemdziesiątych szefem warszawskiego klubu "Riviera Remont” także miało istotne znaczenie dla zespołu "Kobry". - Na festiwal "Poza kontrolą”, który organizowałem w klubie, Andrzej przyjechał z zespołem kompletnie anonimowym - wspomina Brzozowicz. - I gdyby nie ja, co muszę podkreślić, na pewno na tym festiwalu by nie wystąpili na głównej scenie - wspomina dziennikarz.

Sprawdź, o jakich albumach mówiliśmy dotąd w "Historii pewnej płyty" >>>

Kobranocka wystąpiła w koncercie gwiazd i odniosła absolutny triumf. - Na scenę wyszedł wtedy "Kobra”, były gitarzysta "Republiki” Sławek Ciesielski i Bryndal - wymienia Brzozowicz i dodaje, że zespól zagrał tak radośnie, tak żywiołowo i spontanicznie, że publiczność od razu to podchwyciła.

Muzyka >>> Posłuchaj na moje.polskieradio.pl
Zespół Kobranocka rozpoczął działalność w 1985 roku. Wcześniej Kraiński współtworzył grupę Nowo Mowa. Cechą charakterystyczną tekstów "Kobranocki” - pisanych zwykle przez Andrzeja Michorzewskiego, psychiatrę z zawodu, który zanim zaczął pisać opiekował się zdrowiem muzyków - jest ich abstrakcyjna metaforyka.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. Historię powstawania debiutanckiej płyty zespołu Kobranocka - "Sztuka jest skarpetką kulawego” przedstawili:  Andrzej "Kobra" Kraiński, lider zespołu, dziennikarz Trójki Marek Niedźwiecki i Grzegorz Brzozowicz, dziennikarz, a w latach osiemdziesiątych szef warszawskiego klubu "Riviera Remont”.

"Historii pewnej płyty" można słuchać w każdą sobotę między 18.00 a 19.00. Audycję przygotował Tomasz Żąda.

(ah, ei)

Czytaj także

Jimmy Page o reedycji płyt Led Zeppelin: otworzyłem muzyczny skarbiec

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2014 15:06
- Nasze płyty pokazują, jak wiele pracy włożyliśmy w nagrywanie, a w dodatkowych utworach słychać całą perspektywę powstawania naszej muzyki - mówi Jimmy Page w rozmowie z Piotrem Metzem. Legendarny gitarzysta realizuje projekt remasteringu wszystkich dziewięciu albumów Led Zeppelin.
rozwiń zwiń