Tomasz Makowiecki o swojej bezkompromisowej płycie

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 17:30
- Postanowiłem, że płyta "Moizm" będzie bezkompromisowa. Nie jestem gościem, który jest związany kontraktem płytowym i ma nad sobą producentów, którzy w dużej mierze decydują o kształcie mojej płyty - mówi Tomasz Makowiecki.
Audio
  • Tomasz Makowiecki o swojej bezkompromisowej płycie pt. "Moizm" (Historia pewnej płyty/Trójka)
Fragment okładki płyty pt. Moizm Tomasza Makowieckiego
Fragment okładki płyty pt. "Moizm" Tomasza MakowieckiegoFoto: mat. promocyjne

W "Historii pewnej płyty" opowiadamy o wydanej jesienią 2013 roku czwartej solowej płycie Tomka Makowieckiego pt. "Moizm". To album zaskakujący, o którym autor mówi: "Mój drugi debiut".

To płyta wyjątkowa w dyskografii muzyka, wyróżniająca się dojrzałością, odstająca stylistycznie od wszystkiego, co zrobił wcześniej. W tej elektronicznej podróży bez granic wspierali go znakomici goście – Daniel Bloom, Józef Skrzek i Władysław Komendarek. A końcowy efekt zaskoczył wszystkich, także publiczność, nie gotową na taką metamorfozę wokalisty znanego z debiutu w telewizyjnym show. I to tam, w programie "Idol" rozpoczyna się opowieść, która kończy się na "religii wolności" jaką jest płyta "Moizm".

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji, w której Tomasz Makowiecki opowiada m.in. o tym, dlaczego płyta powstawała w trudnym dla niego okresie oraz za co jest w związku z tym wdzięczny swojej żonie...

***

Tytuł audycji: Historia pewnej płyty
Prowadziła: Anna Gacek
Gość: Tomasz Makowiecki, Paweł Jóźwicki (wydawca płyt Tomasza Makowieckiego)
Data emisji: 6.02.2015
Godzina emisji: 18.05

fbi

Czytaj także

Offensywa de Luxe: święto polskiej muzyki!

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2016 10:38
Fisz Emade Tworzywo, Marek Napiórkowski i Kortez odebrali nagrody "Offensywy", czyli Szczoty! Wszyscy nagrodzeni wystąpili w studiu im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

LP3: David Bowie króluje na szczycie listy!

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 21:55
David Bowie po raz kolejny obronił pozycję zwycięzcy Trójkowej Listy Przebojów. Swoje miejsca na podium utrzymali też David Gilmour oraz duet Ania Rusowicz & Adam Nowak.
rozwiń zwiń