X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hans Zimmer o tajemnicach Los Angeles i nie tylko

- Jeśli wpadniesz na jakiś pomysł o 4 nad ranem, wiesz, że możesz zadzwonić do kogoś, kto przyjedzie do ciebie i zaczniecie pracę - opowiada o Los Angeles kompozytor Hans Zimmer.
Wielka kariera Zimmera rozpoczęła się w 1988 roku, gdy za ścieżkę dźwiękową do dramatu Rain Man otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara
Wielka kariera Zimmera rozpoczęła się w 1988 roku, gdy za ścieżkę dźwiękową do dramatu "Rain Man" otrzymał swoją pierwszą nominację do OscaraFoto: PAP/EPA/Uwe Geisler/Geisler-Fotopress
O Audycji
Tytuł

Hans Zimmer o tajemnicach Los Angeles i nie tylko

Opis

- Jeśli wpadniesz na jakiś pomysł o 4 nad ranem, wiesz, że możesz zadzwonić do kogoś kto przyjedzie do ciebie i zaczniecie pracę - opowiada o Los Angeles kompozytor Hans Zimmer.

Ma na koncie Oscara i ponad sto (!) filmów, do których skomponował muzykę. Jest uważany za mistrza gatunku. Jak wyglądały jego początki? Pochodzący z Niemiec kompozytor przyznał, że nigdy nie chciał być "jednym z miliona bezrobotnych kompozytorów w Ameryce". - Ona mnie przerażała, była taka wielka. (…) Prawdę mówiąc do dziś nie jestem całkowicie oswojony z amerykańskim stylem życia - opowiadał w Trójce.

Hans Zimmer przyznał jednak, że życie w Los Angeles ma wyjątkowe zalety. - Wspaniałe w tym mieście jest nagromadzenie w jednym miejscu niezwykle utalentowanych ludzi. To też miasto skoncentrowane wokół filmu, co bardzo pomaga nad filmem pracować - przyznał.

Jego muzyka pobrzmiewa w "Batmanach", "Incepcji", "Piratach z Karaibów", "Gladiatorze" i w słynnym "Królu Lwie". I wciąż mu mało. Wkrótce przyjeżdża do Polski na trzy koncerty.

W rozmowie z Anną Gacek opowiadał m.in. o kulisach pracy w Hollywood i muzyce do bardzo znanego filmu, którą napisał za dolara. Zdradził też, za co lubi Polskę i za jaki film przyznałby sobie Oscara.

Hans Zimmer i Anna Gacek Hans Zimmer i Anna Gacek

***

Tytuł audycji: Historia pewnej płyty
Prowadziła: Anna Gacek
Gość: Hans Zimmer (kompozytor)
Data emisji: 23.04.2016
Godzina emisji: 18.08

ei/mp

Playlista
Tagi

Playlista