X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wspominamy początki grupy Maanam

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 17:00
– Maanam wydał od razu płytę "Greatest Hits". Radio grało wszystkie utwory z ich debiutu, a te piosenki dotykały spraw ważnych dla mojego pokolenia – wspominał jeden z najważniejszych albumów w historii polskiego rocka, Marek Niedźwiecki.
Audio
  • Epokowy debiut Maanamu w cieniu porozumień sierpniowych cz.1 (Historia pewnej płyty/Trójka)
  • Epokowy debiut Maanamu w cieniu porozumień sierpniowych cz.2 (Historia pewnej płyty/Trójka)
W wieku 67 lat zmarła Kora Jackowska
W wieku 67 lat zmarła Kora Jackowska Foto: PAP/Adam Warżawa

– Przypominam sobie, jak do studia w Lublinie, gdzie nagrywaliśmy "Maanam", wpadł Jurek Janiszewski, krzycząc: "Podpisują, zaraz podpisują". Wybiegliśmy i zobaczyliśmy na ekranie telewizora Wałęsę z tym wielkim piórem – mówił w Trójkowej "Historii pewnej płyty" lider Maanamu, Marek Jackowski. Kora dodała: – Wokół panował bardzo podniosły nastrój, pełen nadziei na zmianę. Sytuacja ekonomiczna była tragiczna, ale na ulicach dało się wyczuć ogromną energię. To mówi coś ważnego o narodzie…

Więcej o kulisach powstawania legendarnego krążka, zawierającego takie przeboje, jak: "Stoję, stoję", "Boskie Buenos", "Żądza pieniądza", czy "Szare miraże", twórcy Maanamu, a także Marek Niedźwiecki oraz Iwona Thierry, opowiedzieli w dwóch odcinkach Trójkowej audycji "Historia pewnej płyty". Z reportaży Anny Gacek i Tomasza Żądy można dowiedzieć się między innymi, dlaczego krakowski establishment nie lubił Maanamu oraz jak, dzięki "Oddechowi szczura", Kora wygrała… lody.

***

Tytuł audycji: Historia pewnej płyty
Prowadzący: Anna Gacek, Tomasz Żąda
Data emisji: 28.07.2018
Godzina emisji: 16.05

kw