Andrus: jestem kolegą ze stajni Behemotha

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 18:00
Prawdziwa Czarna Helena nie lubi Andrusowej "Ballady...", on sam popsuł odtwarzacz w samochodzie Barona, a do tego wierzy, że wszyscy skini są w głębi duszy hipisami. O tym wszystkim opowiadali w Trójce twórcy i bohaterowie piosenek z płyty "Myśliwiecka".
Audio
  • Artur Andrus: najbliżej mi do ballad dziadowskich
Artur Andrus
Artur AndrusFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Oczywiście nie wszystkie utwory na tej płycie związane są bezpośrednio z tytułową "Myśliwiecką" - wyjaśnia Artur Andrus. - Ale ja jestem związany z Trójką od 1994 roku i tak naprawdę wszystko, co istotne w mojej karierze, właśnie tu się zaczęło - dodaje. Przecież nawet  "Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie" - największy obok "Piłem w Spale, spałem w Pile" przebój "radiowego barda" - powstała z okazji tysiąc pięćsetnego wydania Listy Przebojów Trójki, by wkrótce na nią trafić i wylądować na pierwszym miejscu. 

Po tym wydarzeniu Artur Andrus dostał sms-a o treści: "Gdyby kiedykolwiek wpadła Panu do głowy myśl o nagraniu płyty,  proszę zadzwonić - kontrakt w wytwórni będzie czekał. P.S. Być może ta propozycja brzmi jak żart, ale nim nie jest". Ostatnie zdanie nie było przesadą, bowiem Mystic Production znane było dotychczas jako wydawca Comy czy Behemotha. Mimo to inwestycja w "Myśliwiecką" okazało się dla firmy strzałem w dziesiątkę, bowiem płyta przyniosła dwa wielkie przeboje, a wkrótce pokryje się platyną.

Więcej o tym, jak wyglądały sesje nagraniowe, jak Artur Andrus "przez przypadek" stał się interpretatorem i przekładowcą piosenek Jaromíra Nohavicy, jak uczył się kompozycji Włodzimierza Korcza przez telefon i jak stał się propagatorem kultury chóralnej w Polsce - w nagraniu reportażu Anny Gacek i Tomasza Żądy z cyklu "Historia pewnej płyty". O "Myśliwieckiej" opowiadali Artur Andrus, Marek Niedźwiecki, Piotr Baron i Halina  Wachowicz, a także producenci albumu Łukasz Borowiecki i Wojciech Stec oraz Katarzyna Siekierda z Mystic Production.

Czytaj także

Artur Andrus: nie mam w sobie genu szczura

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 15:51
- Nie mam potrzeby, żeby coś komuś udowadniać - deklaruje w radiowej Jedynce słynny satyryk i dziennikarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złota "Myśliwiecka"Artura Andrusa

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2012 13:38
Piosenka "Piłem w Pile, spałem w Spale" wciąż nie znika z czołówki LP3, a płyta z której pochodzi, już pokryła się złotem!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta dziennikarza Trójki na czele rankingu sprzedaży!

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2012 16:37
Album "Myśliwiecka" Artura Andrusa był najchętniej kupowanym krążkiem w okresie 23 marca - 6 maja - wynika z zestawienia Oficjalnej Listy Sprzedaży OLiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chętnie podłożę nogę Niedźwiedziowi"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 17:20
- Będę miał przyjemność współprowadzić koncert jubileuszowy "Listy Przebojów" na festiwalu. Będę starał się Niedźwiedziowi pomagać, rękę podać, ale mam też nadzieję, że nawzajem sobie coś przykrego zrobimy - mówi Artur Andrus zapraszając do Opola.
rozwiń zwiń