X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"To jest historia jak z bajki"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2012 14:53
Tak swoją przygodę z zespołem Goya i wydanie drugiej przełomowej dla zespołu płyty "Kawałek po kawałku" wspomina wokalistka Magda Wójcik.
Audio
Zespół Goya
Zespół GoyaFoto: fot. oficjalna strona zespołu

Album przyniósł takie przeboje jak "Jeśli będę taka", "Smells Like Teen Spirit" czy tytułowy "Kawałek po kawałku". Pochodzący z repertuaru zespołu Nirvana kawałek, dzięki niezwykle oryginalnej wersji zespołu Goya, stał się wielkim przebojem w Polsce.

Posłuchaj historii innych albumów muzycznych >>>

Jednak przygoda Magdy Wójcik z muzyką zaczęła się dużo wcześniej, bo jeszcze w przedszkolu. Już wtedy wiedziała, że jej życie będzie z nią związane, także piosenki bardzo wcześnie zaczęła sama pisać. Występowała z nimi na rozmaitych przeglądach piosenki turystycznej i studenckiej. To właśnie na jednym z nim pierwszy raz spotkała się z Magdaleną Turowską, która wspomina, że rzucał na kolana nie tylko niezwykły tembr głosu Magdy Wójcik. - Zazdrościłam jej niesamowicie… bo miała długie piękne włosy - wspomina wokalistka związana z ”Krainą Łagodności”.

Tomasz Kopeć zachwycił się piosenkami Magdy Wójcik, które usłyszał w wykonaniu innych muzyków. Odszukał ją i zadzwonił... z pytaniem czy chciała, by podpisać kontrakt fonograficzny . Wiele omawiał w Krasnymstawie z rodzicami wokalistki, mając świadomość odpowiedzialności, bo Magda wciąż jeszcze się uczyła. - Dla niej to było jak lot w kosmos - mówi ówczesny dyrektor artystyczny Pomaton EMI.

Magda przyjechała więc do Warszawy i tu trafiła do Szkoły Muzyki Rozrywkowej im. Krzysztofa Komedy. Tam na korytarzu spotkała późniejszych kolegów z Goi. Nie studiowali tam jednak, przyszli w poszukiwaniu wokalistki i to właśnie Magdę Wójcik zaczepili pytaniem czy nie zna wokalistki, która by chciała spróbować występów z ich zespołem. - Poszłam na wagary, żeby zagrać z nimi próbę, do ich muzyki zaśpiewałam swój tekst, co chyba ich ujęło. Później już bardzo dużo rzeczy powstawało wspólnie, chłopacy dodawali od siebie. Jakoś naturalnie to wyszło - wspomina wokalistka. O udanej współpracy może świadczyć umowa z wytwórnią podpisana na... 20 lat. Goya -  jak wspomina Tomasz Kopeć - podpisała jeden z najdłuższych kontraktów w historii współczesnej fonografii.

W reedycji płyty pojawiła się piosenka "All my senses", z którą Goya wystąpiła w preselekcji do Eurowizji. - W teledysku do niej wystąpił mało znany aktor, debiutując w tego typu produkcjach. Po paru miesiącach… Borysa Szyca znali już wszyscy.

"Historia" ma także swój kanał na moje.polskieradio.pl - słuchaj kiedy chcesz!

Poza Magdą Wójcik (wokalistka Goi) i Markiem Niedźwieckim w audycji wypowiadali się Magda Cytryna-Turowska (wokalistka związana z krainą łagodności), Tomasz Kopeć, ówczesny dyrektor artystyczny Pomaton EMI. Reportaż z cyklu "Historia pewnej płyty” przygotowali Anna Gacek i Tomasz Żąda.

Czytaj także

Polski zespół sprzedał 100 tysięcy płyt w jeden dzień!

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 18:00
- Nie robiliśmy tego dla sławy ani pieniędzy. Dla nas to była zabawa i nie do końca rozumieliśmy, co się dookoła dzieje. Teraz nie poznajemy samych siebie na zdjęciach - mówią po latach Anna Zalewska i Marcin Ciurapiński.
rozwiń zwiń