"très.b to jedno wspólne ciało"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2013 16:21
- Ta płyty to coś, co, po długich latach prób, wreszcie udało nam się zrobić w sposób, w jaki zawsze chcieliśmy. "40 winks of courage" jest eksperymentem studyjnym - tak o swojej trzeciej płycie opowiadają muzycy très.b.
Audio
Misia Furtak, Thomas Pettit (L) i Olivier Heim (P) czyli trs.b
Misia Furtak, Thomas Pettit (L) i Olivier Heim (P) czyli très.bFoto: fot. oficjalna strona zespołu

Są razem 8 lat. Każde z nich reprezentuje inną narodowość, a poznali się w duńskiej szkole muzycznej i szybko zdecydowali się na wspólną przyszłość. - Coś takiego się zadziało między nami, że wiedzieliśmy, iż musimy dalej iść razem - podkreśla Misia Furtak.

Po wielu perypetiach i nagraniu pierwszej płyty członkowie très.b osiedli w Polsce. - Poza nietuzinkowym głosem Misi zobaczyłem zespół, jedno wspólne ciało. To ludzie, w moim odczuciu, absolutnie od siebie uzależnieni. Olivier pisze świetne kompozycje, Misia doskonale się w nie wpasowuje, a Tom nietuzinkowo gra na perkusji. To wszystko ze sobą współgra, a ja, jako menedżer, mam świetny materiał do działania - wspomina początki współpracy Maciej Pilarczyk .

Po bardzo udanym "The Other Hand" grupa rozpoczęła pracę nad trzecią płytą "40 winks of courage" . - Ta płyta jest kompletnie inna niż poprzednia. Obawialiśmy się więc reakcji fanów - wspomina Misia, ale od razu przyznaje, że nie było żadnych narzekań.

Z materiałem z tej płyty grupa wystąpiła na Open'erze i w Trójce >>>

- Nie lubię sie powtarzać, wolę się rozwijać. Piosenki na "The Other Hand" napisaliśmy na nowo w studio, jednocześnie nagrywając. Z ostatnim albumem miało być inaczej. Napisaliśmy te piosenki razem, grając na próbach, tam wszystko przegadaliśmy, a do studia weszliśmy tylko na nagranie. Dzięki temu udało się zachować magię, jaka istnieje, gdy gramy razem - podkreśla gitarzysta i wokalista Olivier Heim .

Wokalistka grupy wyjaśnia, że teksty mówią głownie o zmaganiu się z życiem i sobą samym, niekoniecznie w kontekście relacji damsko-męskich. Ale co oznacza tytuł płyty? Czego nauczyły muzyków lata wspólnej pracy? Posłuchaj całego reportażu, który przygotowali Anna Gacek i Tomasz Żąda.

très.b są laureatami Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku za płytę "The Other Hand" (2011) i Paszportu Polityki w kategorii "Muzyka popularna" (za 2012 rok). W 2013 roku grupa zagra na OFF Festival Katowice >>

"Historia pewnej płyty" na naszej antenie w każdą sobotę o godz. 18.05. Zapraszamy do słuchania!

Zobacz więcej na temat: POLSKA Katowice Anna Gacek

Czytaj także

Très.b: jesteśmy zaprawieni w boju

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 14:22
- Trzeba w sobie budzić odwagę, trzeba wciąż na nowo stawać do boju i o tym jest nasza druga płyta, o rzeczach, które wymagają odwagi - mówią muzycy très.b. Prosto z Open'era grupa przyjechała do Trójki i zagrała offsesję.
rozwiń zwiń