X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"très.b to jedno wspólne ciało"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2013 16:21
- Ta płyty to coś, co, po długich latach prób, wreszcie udało nam się zrobić w sposób, w jaki zawsze chcieliśmy. "40 winks of courage" jest eksperymentem studyjnym - tak o swojej trzeciej płycie opowiadają muzycy très.b.
Audio
Misia Furtak, Thomas Pettit (L) i Olivier Heim (P) czyli trs.b
Misia Furtak, Thomas Pettit (L) i Olivier Heim (P) czyli très.bFoto: fot. oficjalna strona zespołu

Są razem 8 lat. Każde z nich reprezentuje inną narodowość, a poznali się w duńskiej szkole muzycznej i szybko zdecydowali się na wspólną przyszłość. - Coś takiego się zadziało między nami, że wiedzieliśmy, iż musimy dalej iść razem - podkreśla Misia Furtak.

Po wielu perypetiach i nagraniu pierwszej płyty członkowie très.b osiedli w Polsce. - Poza nietuzinkowym głosem Misi zobaczyłem zespół, jedno wspólne ciało. To ludzie, w moim odczuciu, absolutnie od siebie uzależnieni. Olivier pisze świetne kompozycje, Misia doskonale się w nie wpasowuje, a Tom nietuzinkowo gra na perkusji. To wszystko ze sobą współgra, a ja, jako menedżer, mam świetny materiał do działania - wspomina początki współpracy Maciej Pilarczyk .

Po bardzo udanym "The Other Hand" grupa rozpoczęła pracę nad trzecią płytą "40 winks of courage" . - Ta płyta jest kompletnie inna niż poprzednia. Obawialiśmy się więc reakcji fanów - wspomina Misia, ale od razu przyznaje, że nie było żadnych narzekań.

Z materiałem z tej płyty grupa wystąpiła na Open'erze i w Trójce >>>

- Nie lubię sie powtarzać, wolę się rozwijać. Piosenki na "The Other Hand" napisaliśmy na nowo w studio, jednocześnie nagrywając. Z ostatnim albumem miało być inaczej. Napisaliśmy te piosenki razem, grając na próbach, tam wszystko przegadaliśmy, a do studia weszliśmy tylko na nagranie. Dzięki temu udało się zachować magię, jaka istnieje, gdy gramy razem - podkreśla gitarzysta i wokalista Olivier Heim .

Wokalistka grupy wyjaśnia, że teksty mówią głownie o zmaganiu się z życiem i sobą samym, niekoniecznie w kontekście relacji damsko-męskich. Ale co oznacza tytuł płyty? Czego nauczyły muzyków lata wspólnej pracy? Posłuchaj całego reportażu, który przygotowali Anna Gacek i Tomasz Żąda.

très.b są laureatami Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku za płytę "The Other Hand" (2011) i Paszportu Polityki w kategorii "Muzyka popularna" (za 2012 rok). W 2013 roku grupa zagra na OFF Festival Katowice >>

"Historia pewnej płyty" na naszej antenie w każdą sobotę o godz. 18.05. Zapraszamy do słuchania!

Zobacz więcej na temat: POLSKA Katowice Anna Gacek

Czytaj także

Très.b: jesteśmy zaprawieni w boju

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 14:22
- Trzeba w sobie budzić odwagę, trzeba wciąż na nowo stawać do boju i o tym jest nasza druga płyta, o rzeczach, które wymagają odwagi - mówią muzycy très.b. Prosto z Open'era grupa przyjechała do Trójki i zagrała offsesję.
rozwiń zwiń