X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kobieca droga do sukcesu

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 16:53
W audycji historia pierwszej płyty zespołu Oczi Cziorne. Jeden z najciekawszych zespołów Gdańskiej Sceny Alternatywnej na fonograficzny debiut czekał ponad dziesięć lat.
Audio
Delegacja zespołu Oczi Cziorne w Trójce
Delegacja zespołu Oczi Cziorne w TrójceFoto: facebook.com/OcziCziorne

Zespół Oczi Cziorne powstał z inicjatywy Jowity Cieślikiewicz i Anny Miądowicz, dziewczyn związanych z Gdańską Sceną Alternatywną, grających i śpiewających w zespołach Bóm-Wakacje w Rzymie i Miriam. Debiut damskiej formacji nastąpił na V Festiwalu NOWA SCENA w Gdyni w 1988 roku. Koncert ten miał być żartem, zabawą, dowodem na to, że dziewczyny potrafią komponować, pisać teksty i grać bez męskiego wsparcia. Ciepłe przyjęcie publiczności i krytyki zmobilizowały panie do dalszego działania.
W rozrastającym się składzie Oczi Cziorne koncertowały w Polsce i zagranicą zdobywając serca publiczności i festiwalowe nagrody. W tym czasie powstał program telewizyjny o zespole, a także teledyski.

Przez kolejne lata zmieniał się skład zespołu, który kilkakrotnie zawieszał i wznawiał działalność. W końcu do grupy dołączyli mężczyźni, wśród współpracowników był m.in. Wojtek Mazolewski.
W 2001roku spełniło się długoletnie marzenie i pod hasłem "lepiej późno niż wcale" Oczi Cziorne wydały swoją pierwszą płytę. W nagraniu materiału udział wzięli m.in. Joanna Charchan – saksofon, Olo Walicki – kontrabas oraz Michał Gos – perkusja. Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki i słuchaczy oraz został nominowany do nagrody Fryderyk 2001 w kategorii Nowa Twarz Fonografii.

Dlaczego fonograficzny debiut przyszedł tak długo, jak to możliwe, że o tak niezwykłą grupę nie upomniała się prężna na początku lat 90. w Polsce fonografia, o tym mówilśmy "Historii pewnej płyty" .

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą przygotowali Anna Gacek i Tomasz Żąda.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA płyta

Czytaj także

Gaba Kulka: w tym co robię nie ma teorii

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 22:15
- Za każdym razem, gdy Gaba gra, dzieje się coś, czego oczekujemy od wydarzeń artystycznych, czuć siłę wyższą - o twórczości Kulki mówi Agnieszka Szydłowska. Posłuchajcie niezwykłej historii powstawania albumu, który był pierwszym wielkim sukcesem artystki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł "Kelner" Rozwadowski: zakończyłem poszukiwania

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2013 14:56
- "Kelner" ciągle szukał nowości, dlatego Deuter co kilka lat zmieniał się dość drastycznie, ale Paweł odważnie robił swoje - mówi Krzysztof Grabowski, muzyk zespołu Dezerter. Czy dziś Rozwadowski planuje jeszcze jakąś woltę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"très.b to jedno wspólne ciało"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2013 16:21
- Ta płyty to coś, co, po długich latach prób, wreszcie udało nam się zrobić w sposób, w jaki zawsze chcieliśmy. "40 winks of courage" jest eksperymentem studyjnym - tak o swojej trzeciej płycie opowiadają muzycy très.b.
rozwiń zwiń