"Skóra" - największy przebój Aya RL. "To był taki muzyczny żarcik"

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 10:50
"Skóra" spędziła 32 tygodnie na Liście Przebojów Programu Trzeciego, z czego 4 na pierwszym miejscu. Utwór jednak nie znalazł się na debiutanckim albumie grupy.
Audio
  • Tajemnica największego przeboju grupy Aya RL (Historia pewnej płyty/Trójka)
Paweł Kukiz
Paweł KukizFoto: Sławek/Wikimedia Commons

/

Maciej Chmiel, dziennikarz muzyczny, mówił w "Historii pewnej płyty", że "Skóra” to utwór, o którym każdy zespół marzy, zwłaszcza gdy debiutuje. - To ważne, żeby mieć coś, co jest rozpoznawalne, grane często w radiu i coś, co podoba się ludziom - mówił.

Tymczasem Igor Czerniawski z Aya RL stwierdził, że ta piosenka miała być "muzycznym żarcikiem".
- W momencie, kiedy została okrzyknięta niemal hymnem pokolenia, straciła dla mnie na wartości. To jest przerost formy nad treścią, a to nie jest dobre dla sztuki - mówił muzyk.

Współtwórca albumu Walter Chełstowski przyznał, że nie pamięta, dlaczego "Skóra" nie znalazła się na pierwszym krążku. Uważa jednak, że była to słuszna decyzja. - Od czasu tego utworu Aya poszła tak daleko do przodu muzycznie i ideologicznie, że "Skóra” najnormalniej w świecie nie pasowała do "czerwonej" płyty - stwierdził.

Debiutancka płyta Aya RL nagrywana była w Trójkowym studiu. Walter Chełstowski wspominał, że pojawiły się trudności z... gwizdaniem Pawła Kukiza. Dlaczego? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

O debiutanckim albumie Aya RL mówiła także dziennikarka Anita Bartosik.

Na "Historię pewnej płyty” zapraszamy w sobotę o godz. 18.00. Audycję przygotowują Anna Gacek i Tomasz Żąda.

(pg)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Paweł Kukiz

Czytaj także

Piersi wracają z nowym wokalistą. Kukiza zastąpi...

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 15:00
Jak poinformowali muzycy zespołu Piersi przygotowania do najnowszej płyty "PIERSI i PRZYJACIELE 2” pozwoliły podjąć decyzję o wyborze nowego wokalisty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kukiz: ja nie jestem oburzony, ja tym rządem gardzę

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 16:23
Jak powiedział w Polsat News Paweł Kukiz "do głowy by mu nie przyszło, że kiedykolwiek może pojawić się opcja (...), która przebije wyczyny SLD".
rozwiń zwiń