X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Młynarski otworzył plac Radiowej Trójki w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 20:11
- Najciekawsze programy publicystyczne, najlepszy radiowy kabaret i najwspanialsze melodie - to wszystko prezentuje Trójka, której i ja jestem ogromnie wdzięczny – powiedział Wojciech Młynarski podczas uroczystości otwarcia placu Radiowej Trójki w centrum Sopotu. Gość honorowy wieczoru przygotował też dla Trójki wyjątkową niespodziankę…
Audio
  • Wojciech Młynarski specjalnie na otwarcie placu Radiowej Trójki napisał wiersz
Wojciech Młynarski oraz dyrektor Trójki Magda Jethon podczas uroczystego otwarcia Placu Radiowej Trójki u zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino w Sopocie
Wojciech Młynarski oraz dyrektor Trójki Magda Jethon podczas uroczystego otwarcia Placu Radiowej Trójki u zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino w SopocieFoto: PAP/Piotr Pędziszewski

Plac znajduje się u zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino. W dniu otwarcia stanęło tam specjalne, plenerowe studio Trójki, pojawiła się też  wyjątkowa budka telefoniczna i bardzo charakterystyczne przejście dla pieszych. - Cieszymy się wszyscy, że Trójka jest z nami, bo wszyscy kochamy Trójkę – przywitała zgromadzonych Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu.

Londyńskie akcenty na placu radiowej Trójki w Sopocie>>>

Dzień z Trójką w Sopocie>>>

Protest song jakiego świat nie słyszał, czyli Piotr Bukartyk o Sopocie>>>

Dyrektor Trójki Magda Jethon podkreślała natomiast, że uroczystość jest szczególnie ważna co najmniej z dwóch powodów. - Po pierwsze dlatego, że otwieramy plac Radiowej Trójki właśnie w Sopocie, czyli w mieście, które postawiło na kulturę i sztukę, ale i na Trójkę. A drugi powód jest bardziej mój, powiedziałabym osobisty. Bardzo się cieszę, że w ceremonii udział bierze sam mistrz pięknego słowa Wojciech Młynarski. Nie przesadzę, jeśli powiem, że Trójka przetrwała wiele trudnych chwil dzięki Pana mądrym tekstom – mówiła Magda Jethon.

Wojciech
Wojciech Młynarski przecina wstęgę podczas uroczystego otwarcia Placu Radiowej Trójki, fot: PAP/Piotr Pędziszewski

 

Wojciech Młynarski także nie krył, że Trójka ma dla niego szczególne znacznie. - Powiem krótko: najciekawsze programy publicystyczne, wzbogacające myślowo, najlepszy radiowy kabaret i najwspanialsze melodie. To wszystko lat kilkadziesiąt prezentuje Trójka, której i ja jestem ogromnie wdzięczny – mówił tuż przed uroczystym przecięciem wstęgi.

Benefis Wojciecha Młynarskiego w Trójce - zobacz wideo!>>>

Gość honorowy Trójki przygotował na tę okazję specjalny wiersz, który także sam odczytał. Tak brzmiał bardzo obiecujący początek: Nie frunie za morze sójka, gdy gra Trójka. Nie naleje ciocia wujka, gdy gra Trójka. Dalej, jak to u Wojciecha Młynarskiego, było jeszcze bardziej przewrotnie i zabawnie...

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego dźwięku. To wyjątkowa okazja aby sprawdzić, jak wiersz Wojciecha Młynarskiego brzmi w interpretacji samego Mistrza Młynarskiego.

(ei)

Czytaj także

Sopot: Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 10:34
Wystawy, pokazy dawnych programów telewizyjnych i spotkania z artystami to elementy programu Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego. Jedną z najważniejszych atrakcji, z jaką zetkniemy się podczas wydarzenia będzie konkurs interpretacji utworów artysty. Festiwal już w weekend w Sopocie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Londyńskie akcenty na placu radiowej Trójki w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 12:03
Oprócz charakterystycznej czerwonej budki telefonicznej na placu radiowej Trójki w Sopocie pojawiły się pasy – takie jak na londyńskiej Abbey Road, uwiecznionej na najsłynniejszej płycie Beatlesów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest song jakiego świat nie słyszał, czyli Piotr Bukartyk o Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 16:54
W piątek 21 września dziennikarze Trójki przenieśli się do Sopotu, gdzie powstał plac Radiowej Trójki. We wspólnym wyjeździe nie uczestniczył Piotr Bukartyk. - Żal rozdziera mi serce - przyznał i zaprezentował (z charakterystycznym dla siebie przymrużeniem oka) wyjątkowy protest song.
rozwiń zwiń