KGHM włącza się do walki z koronawirusem. Prezes spółki: robimy to dla dobra Polski

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 11:37
- W piątek wyjdzie pierwsza partia płynu dezynfekującego do rąk oraz powierzchni. Włączamy się aktywnie w to, za co jesteśmy odpowiedzialni - w dobro regionu, dobro Polski - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź.
Audio
  • Marcin Chludziński: spółka KGHM stara się jak najszerzej współpracować z administracją publiczną (Informator ekonomiczny/Trójka)
Prezes KGHM Marcin Chludziński
Prezes KGHM Marcin ChludzińskiFoto: PAP/Leszek Szymański
mydło w płynie 1000x667.jpg
KGHM włącza się do walki z koronawirusem. Wyprodukuje płyn do dezynfekcji rąk

- Oprócz naszej podstawowej formuły działania produkcji miedzi, srebra oraz złota włączamy się aktywnie w to, za co jesteśmy odpowiedzialni - w dobro regionu, dobro Polski przez naszą odpowiedzialność finansową - podkreślił prezes KGHM Polska Miedź.

Marcin Chludziński zaznaczył, że "w piątek wyjdzie pierwsza partia płynu dezynfekującego do rąk oraz powierzchni". - Uruchomiliśmy też produkcję maseczek chirurgicznych. Prowadzimy również działalność w innych krajach, pomagamy polskim instytucjom w zaopatrzeniu w środki ochrony oraz w sprzęt medyczny - wymieniał.

pap premier mateusz morwiecki 1200.jpg
Premier podziękował firmom, które pomagają w walce z koronawirusem

Środki ochrony mają trafiać do szpitali, urzędów i firm. KGHM będzie produkował około dwudziestu ton płynu dezynfekującego na dobę. Spółka zaoferowała też udostępnienie swojego laboratorium na potrzeby badań próbek testów na obecność koronawirusa.

10 tys. maseczek ochronnych, specjalny budynek do kwarantanny

Prezes KGHM powiedział, że spółka stara się jak najszerzej współpracować z administracją publiczną. Koncern przekazał do dyspozycji Urzędu Wojewódzkiego i Ministerstwa Zdrowia 10 tysięcy maseczek ochronnych. Realizowane są też zakupy na potrzeby szpitali. Jeden z budynków KGHM już został przekazany na potrzeby ewentualnej kwarantanny.

KGHM deklaruje, że przekaże niektóre budynki uzdrowiskowe do podobnych celów, a jedna ze spółek koncernu ma możliwość sprawdzania w swoim laboratorium testów na obecność koronawirusa.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Informator ekonomiczny"
Prowadzący: Marcin Jagiełowicz
Gość: Marcin Chludziński (prezes KGHM Polska Miedź)
Data emisji: 19.03.2019
Godzina emisji: 09.29

PR3/IAR/pb

Czytaj także

Państwowe spółki włączają się do walki z koronawirusem. Po Orlenie wsparcie od KGHM

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 09:27
Epidemia się rozszerza, a więc wszystkie ręce na pokład. KGHM Polska Miedź idzie śladem Orlenu i rozpoczyna produkcję środków dezynfekujących, które później trafią m.in. do szpitali. W tym celu wykorzystana zostanie infrastruktura spółki NITROERG, należącej do grupy KGHM.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne firmy przyłączają się do walki z epidemią koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 10:18
PZU, Port Szczecin-Świnoujście, Jastrzębska Spółka Węglowa i spółka Maspex zadeklarowały przekazanie łącznie niemal 10 mln zł na rzecz szpitali zakaźnych. W ich ślady poszło również Chińsko-Polskie Towarzystwo Okrętowe Chipolbrok z centralą w Szanghaju i oddziałem w Gdyni. Na walkę z epidemią koronowirusa w województwie pomorskim firma przekaże środki ochrony osobistej o wartości ok. 650 tys. zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: część przedsiębiorców będzie się musiała przekwalifikować

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 10:16
 - Sytuacja jest absolutnie wyjątkowa. Dla części przedsiębiorców minimum będzie stanowił wymóg przekwalifikowania swojej działalności na innego rodzaju aktywność - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Trudnowski z Klubu Jagiellońskiego. Gośćmi audycji byli także: Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna") i Jarema Piekutowski ("Nowa Konfederacja"). 
rozwiń zwiń