Zamach w Tunezji. Publicyści krytycznie o marszałku Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2015 09:23
Radosław Sikorski przekroczył swoje kompetencje i jest to godne potępienia - mówi w radiowej Trójce Renata Kim z "Newsweeka". Marszałek jest sztandarowym przykładem tego, że mamy kłopot z politykami - dodaje Piotr Gabryel z "Do Rzeczy".
Audio
  • Renata Kim z "Newsweeka” i Piotr Gabryel z "Do Rzeczy” o zamachu w Tunezji (Trójka/Komentatorzy)
Stan alarmu w Tunisie po zamach w Tunisie
Stan alarmu w Tunisie po zamach w Tunisie Foto: PAP/EPA/MOHAMED MESSARA

Chodzi o rozmowę Radosława Sikorskiego w TVN24. W środę wieczorem marszałek Sejmu powiedział, że ma informacje ze źródeł MSZ o śmierci siedmiu Polaków w zamachu w Tunisie. Stwierdził także, że będzie ogłoszona żałoba narodowa.

- Istnieje nienaruszalna zasada, że nie podaje się liczby ofiar, dopóki nie zostanie ona sprawdzona i dopóki nie powiadomi się rodzin. W przeciwnym razie martwią się wszyscy, bo podejrzewają najgorsze - mówi w audycji "Komentatorzy" Renata Kim z "Newsweeka".

Jej zdaniem, marszałek zachował się źle, sugerując ogłoszenie żałoby narodowej, bo wkroczył w kompetencje prezydenta. - Mam poczucie, że Radosław Sikorski ma niepowstrzymaną potrzebę mówienia, bycia w centrum uwagi i niemyślenia, jakie są tego konsekwencje. To jest godne potępienia - uważa Kim.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Piotr Gabryel z "Do Rzeczy" przypomina, że niewłaściwe zachował się także rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski, który mówił o czterech zabitych Polakach. - To zachowania gorszące i niestosowne - uważa publicysta. Gabryel podobnie ocenia wkroczenie przez Radosława Sikorskiego w kompetencje głowy państwa. - To dowodzi, że mamy kłopot z naszymi politykami, bo wygląda na to, że nie dysponują podstawowymi urządzeniami, czyli telefonami - mówi komentator. Według publicysty, dla marszałka Sejmu nie powinno być kłopotem skontaktowanie się z prezydentem przed spotkaniem z mediami. - Nie wiem, czy Radosław Sikorski nie zna konstytucji, czy tak dalece musi próbować udowodnić, że jest tak ważną osobą w państwie - stwierdza gość Trójki.

****

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadziła: Agnieszka Stępień

Goście: Renata Kim ("Newsweeka") i Piotr Gabryel z ("Do Rzeczy")

Data emisji: 19.03.2015

Godzina emisji: 8.36

iz/mk

Czytaj także

Zamach w Tunezji. Szef MSZ: zabito dwóch Polaków, dwóch zaginionych

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2015 07:00
Szef polskiego MSZ Grzegorz Schetyna poinformował w czwartek rano, że według najnowszych informacji w zamachu w Tunisie zginęło dwóch obywateli Polski, dwóch zaginęło, a dziewięciu zostało rannych.
rozwiń zwiń