X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Były ksiądz Wojciech G. skazany. "Szybki i bezdyskusyjny wyrok"

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2015 09:15
- To zaskakująco krótkie postępowanie - tak o finale sprawy byłego księdza Wojciecha G. mówili komentatorzy Trójki.
Audio
  • Były ksiądz Wojciech G. skazany. "Szybki i bezdyskusyjny wyrok" (Komentatorzy Trójki)
Sędzia Alina Bielińska podczas ogłoszenia wyroku ws. byłego księdza Wojciecha G. oskarżonego o molestowanie nieletnich na Dominikanie i w Polsce przed Sądem Rejonowym w Wołominie
Sędzia Alina Bielińska podczas ogłoszenia wyroku ws. byłego księdza Wojciecha G. oskarżonego o molestowanie nieletnich na Dominikanie i w Polsce przed Sądem Rejonowym w WołominieFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

7 lat więzienia - to wyrok wobec byłego księdza Wojciecha G., który poddał się karze za molestowanie nieletnich na Dominikanie i w Polsce. Ma on też zapłacić 155 tys. zł zadośćuczynienia ośmiu pokrzywdzonym.

Łukasz Lipiński jest zdania, że to surowa kara, ale wszystko zakończyło się tak jak powinno. - Było krótkie postępowanie sądowe, ale doprowadziło do skazania oskarżonego i trafi on do więzienia, gdyż to mu się należy - stwierdził komentator Trójki.

Agaton Koziński mówił natomiast, że to rzadkość - tak szybko zakończyć tak ważną sprawę. - Bardzo się cieszę, że wyroki zapadły tak błyskawicznie i tak bezdyskusyjnie - podkreślił komentator Trójki.

Jak mówił, trudno straty moralne wyceniać pieniędzmi, ale w skali bezwzględnej 155 tys. złotych to wysoka suma. - Traktuję to jako gest dobrej woli Kościoła katolickiego, że on czuje, że afery pedofilskie nad nim ciążą i obniżają jego autorytet - dodał.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

W środę zakończył się również proces gangu pruszkowskiego. Zapraszamy do posłuchania, co w tej kwestii mieli do powiedzenia komentatorzy Trójki.

***
Tytuł audycji:
Komentatorzy
Prowadziła: Agnieszka Stępień
Goście: Agaton Koziński ("Polska The Times"), Łukasz Lipiński ("Polityka Insight")
Data emisji: 26.03.2015
Godzina emisji: 8.36
mr/fbi

Czytaj także

Ksiądz Wojciech G. oskarżony o pedofilię w Polsce i na Dominikanie przyznał się do zarzutów

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2015 15:00
Przed Sądem Rejonowym w Wołominie zakończyła się pierwsza rozprawa w procesie ks. Wojciecha G. Oskarżony o molestowanie nieletnich na Dominikanie i w Polsce kapłan przyznał się do stawianych mu zarzutów. Za pokrzywdzonych prokuratura uznała 8 osób. Sąd wyłączył jawność całej sprawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pedofilia w Kościele. Jest wyrok dla byłego księdza Wojciecha G.

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 17:04
7 lat więzienia - to wyrok wobec byłego księdza Wojciecha G., który poddał się karze za molestowanie nieletnich na Dominikanie i w Polsce. Ma on też zapłacić 155 tys. zł zadośćuczynienia ośmiu pokrzywdzonym.
rozwiń zwiń