X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małgorzata Kidawa-Błońska marszałkiem Sejmu? "Rozsądne posunięcie"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 08:40
- Nominacja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na marszałka Sejmu jest stricte polityczna i służy zabezpieczeniu interesów PO na ostatnie cztery miesiące - mówi w "Komentatorach" w Trójce Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego".
Audio
  • Maciej Gdula i Bogumił Łoziński o kandydaturze Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na marszałka Sejmu (Komentatorzy/Trójka)
Małgorzata Kidawa-Błońska mówił, że nominacja na marszałka Sejmu jest dla niej nie tylko zaskoczeniem, ale również dużym zaszczytem
Małgorzata Kidawa-Błońska mówił, że nominacja na marszałka Sejmu jest dla niej nie tylko zaskoczeniem, ale również dużym zaszczytemFoto: PAP/Radek Pietruszka

W poniedziałek zarząd krajowy PO, na wniosek Ewy Kopacz, rekomendował kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na nowego marszałka Sejmu. Dotychczasowy marszałek, Radosław Sikorski, złożył w ubiegłą środę rezygnację, po tym jak w internecie ukazały się materiały ze śledztwa z tzw. afery podsłuchowej.

Afera podsłuchowa - czytaj więcej>>>

Zdaniem Bogumiła Łozińskiego, Platforma Obywatelska zachowuje się jakby Małgorzata Kidawa-Błońska już była marszałkiem Sejmu, a nie kandydatką na marszałka. - To jest przykład bardzo złych obyczajów, ponieważ to Sejm decyduje, kto jest marszałkiem. Wiadomo, jaki jest układ w Sejmie, ale chodzi o przyzwoitość i zachowanie pewnych pozorów demokracji. To kolejny przyczynek do dużego kryzysu polskiego parlamentaryzmu - mówi publicysta.

W opinii Macieja Gduli z "Krytyki Politycznej" "to, że polityczka Platformy zostaje marszałkinią, to rozsądne posunięcie na tle innych nominacji i zmian w rządzie". - Platforma powinna teraz pokazać, że ma jakieś twarze, które różnią się od tych polityków, którzy odeszli - ocenia gość Trójki. - Pani Kidawa nie była wyrazistym rzecznikiem rządu i będzie takim samym marszałkiem. Nie wierzę w to, że przejdzie jakąś przemianę - dodaje publicysta.

Goście "Komentatorów" zastanawiali się także, czy Władysław Kosiniak-Kamysz zastąpi Janusza Piechocińskiego na stanowisku szefa PSL.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy

Prowadzi: Krystian Hanke

Goście: Maciej Gdula ("Krytyka Polityczna"), Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny")

Data emisji: 17.06.2015

Godzina emisji: 8.35

kh/mk

Czytaj także

Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatką PO na marszałka Sejmu. "To dla mnie duże zaskoczenie"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 10:52
O tym, że PO chce wysunąć jej kandydaturę na stanowisko marszałka Sejmu dowiedziała się niedawno. Obecna rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła w TVN 24, że nominacja partyjna jest dla niej nie tylko zaskoczeniem, ale również dużym zaszczytem.
rozwiń zwiń