X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Publicyści: idea referendum została zdewaluowana

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 08:40
- Szkoda, że to referendum zostało zorganizowane, ponieważ jego skutki są negatywne - ocenił Łukasz Warzecha z "W Sieci". - Taka frekwencja obniża godność referendum - stwierdził Maciej Gdula z Krytyki Politycznej.
Audio
  • Łukasz Warzecha i Maciej Gdula o niedzielnym referendum (Komentatorzy/Trójka)
W niedzielnym referendum, zarządzonym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za zgodą Senatu, Polacy odpowiadali na trzy pytania
W niedzielnym referendum, zarządzonym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za zgodą Senatu, Polacy odpowiadali na trzy pytaniaFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

W niedzielę w Polsce odbyło się ogólnokrajowe referendum zarządzone przez byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Dotyczyło ono trzech kwestii: jednomandatowych okręgów wyborczych, finansowania partii politycznych i rozstrzygania wątpliwości podatkowych na korzyść podatnika. Według cząstkowych danych, ogłoszonych w poniedziałek rano na stronie Państwowej Komisji Wyborczej, frekwencja wyniosła 7,48 proc.

Zdaniem Łukasza Warzechy, szkoda, że referendum w ogóle się odbyło. - Po pierwsze, na długi czas utopiono dyskusję na temat zmiany ordynacji wyborczej. Po drugie, sama idea referendum została zdewaluowana - powiedział w Trójce.

Gość audycji zwrócił uwagę na fakt, że niedawno dyskutowano o tym, co zrobić w Polsce z instytucją referendum. - Była mowa o tym, by wprowadzić obligatoryjne referendum od miliona podpisów, że należy pomyśleć nad zniesieniem lub modyfikacją 50-procentowego progu. To głosowanie daje argument politykom, którzy będą twierdzić: w ogóle nie ma o czym mówić - wskazał.

Więcej informacji i komentarzy można znaleźć na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Taki wynik, taka frekwencja obniża godność samego referendum - oznajmił Maciej Gdula. Według niego politycy zignorowali ten plebiscyt, a ludzie się nie zmobilizowali. - To referendum pokazuje też, że Paweł Kukiz nie zrobi bardzo dobrego wyniku. On zmarnował cały miesiąc przed referendum, zajmował się sobą - podkreślił.

Co by było, gdyby w referendum zapytano Polaków, czy Polska powinna przyjąć uchodźców?

***

Tytuł audycji: Komentatorzy  
Prowadzi: Krystian Hanke  
Goście: Łukasz Warzecha ("W Sieci"), Maciej Gdula (Krytyka Polityczna)
Data emisji: 7.09.2015
Godzina emisji: 8.37

kk/iwo

Czytaj także

Polacy zagłosowali w referendum. Po południu poznamy oficjalne wyniki

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 11:20
Zarządzone przez byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego referendum dotyczyło trzech kwestii: jednomandatowych okręgów wyborczych, finansowania partii politycznych i rozstrzygania wątpliwości podatkowych na korzyść podatnika.
rozwiń zwiń