X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Bawienie się w referenda i robienie z Polski Szwajcarii jest błędem"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2015 08:50
Niewielu Polaków wzięło udział w referendum zarządzonym przez Bronisława Komorowskiego. Publicyści Kamila Baranowska i Agaton Koziński zastanawiają się nad przyczyną niskiej frekwencji.
Audio
  • Publicyści Agaton Koziński i Kamila Baranowska zastanawiają się nad przyczynami niskiej frekwencji podczas referendum (Komentatorzy/Trójka)
Frekwencja w niedzielnym referendum wyniosła 7,80 proc.
Frekwencja w niedzielnym referendum wyniosła 7,80 proc. Foto: PAP/Paweł Supernak

Agaton Koziński z "Polska The Times" przyznał w radiowej Trójce, że "nie jest przekonany do idei referendum" i że powinno ono dotyczyć jedynie "spraw fundamentalnych", takich jak np. wejście Polski do UE. Publicysta stwierdził, że w referendum można by zapytać obywateli o system emerytalny, ale już nie o kwestię posyłania do szkół sześciolatków czy finansowania partii politycznych. - Bawienie się w referenda, rozdrabnianie spraw i robienie z Polski Szwajcarii jest błędem - dodał.

Kamila Baranowska z "Do Rzeczy" przekonywała, że to w gestii obywateli powinno pozostać wskazanie, co jest szczególnie ważną sprawą. Jej zdaniem całkowite zniesienie progu frekwencyjnego nie byłoby dobrym pomysłem, gdyż nawet nieliczna mniejszość mogłaby wówczas decydować o ważnych sprawach. - Ciekawym pomysłem byłaby dyskusja nad obniżeniem progu do np. 30 proc. - dodała.

Kto ponosi winę za niską frekwencję wyborczą? Odpowiedź na to pytanie można poznać, odsłuchując całej audycji.

Publicyści mówili też o sprawach budżetowych i problemie imigrantów w Europie.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy  
Prowadzi: Krystian Hanke  
Goście: Kamila Baranowska ("Do Rzeczy"), Agaton Koziński ("Polska The Times")
Data emisji: 08.09.2015
Godzina emisji: 8.37

pp/iwo

Czytaj także

Lena Kolarska-Bobińska: referendum to nietrafiona decyzja polityczna

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2015 10:07
- Teraz ludzie mają poczucie, że referendum to coś, czym się gra. Potrzeba będzie dużo czasu i uwagi, żeby skłonić ich do pójścia do urn - stwierdziła w Trójce minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska.
rozwiń zwiń