"Debata była dobra. To kandydatki były słabe"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 09:28
- Dziennikarze nieźle się spisali w tej debacie, zadawali ciekawe pytania. To kandydatki niezbyt się popisały - mówi w "Komentatorach" w Trójce Maciej Gdula z "Krytyki Politycznej".
Audio
  • Maciej Gdula i Piotr Gabryel o debacie Ewy Kopacz z Beatą Szydło (Komentatorzy/Trójka)
Premier Ewa Kopacz oraz kandydatka PiS na premiera Beata Szydło w studiu Telewizji Polskiej podczas debaty telewizyjnej Beata Szydło - Ewa Kopacz. Rozmowy o Polsce
Premier Ewa Kopacz oraz kandydatka PiS na premiera Beata Szydło w studiu Telewizji Polskiej podczas debaty telewizyjnej "Beata Szydło - Ewa Kopacz. Rozmowy o Polsce"Foto: PAP/Jacek Turczyk

60 minut, trzy bloki tematyczne, kilka dynamicznych wymian zdań. Za nami telewizyjna, przedwyborcza debata premier Ewy Kopacz z kandydatką PiS na premiera - Beatą Szydło.

Zdaniem Macieja Gduli obydwie panie przegrały poniedziałkową debatę. - To była naprawdę dobra debata, tylko kandydatki były słabe - ocenia publicysta. - Widać było, że obydwa sztaby dużo pracy włożyły w przygotowania, ale Beata Szydło i Ewa Kopacz nie były w stanie wypaść spontanicznie, naturalnie. Widać było, że to wszystko jest wyszkolone - dodaje gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Piotr Gabryel z tygodnika "Do Rzeczy" ocenia z kolei, że debatę wygrała Beata Szydło i jej sztab. - Znacznie lepiej sobie radziła. To Beata Szydło sprawiła wrażenie osoby, która mówi do tych, do których chce mówić, czyli patrząc w kamerę. Mówiła krótkimi, jasnymi zdaniami i nie dawała się wyprowadzić z równowagi - ocenia dziennikarz i dodaje, że jego zdaniem Ewa Kopacz bardzo się starała, ale "w jej charakterze jest lekkie rozdygotanie i czepliwość".

Zobacz serwis specjalny WYBORY PARLAMENTARNE 2015>>>

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadził: Krystian Hanke
Goście:
Maciej Gdula ("Krytyka Polityczna"), Piotr Gabryel ("Do Rzeczy")
Data emisji: 20.10.2015
Godzina emisji:
8.37

kh/mk

Czytaj także

"Rozmowa o Polsce". Wyborcze starcie Beaty Szydło i Ewy Kopacz

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 23:34
60 minut, trzy bloki tematyczne, kilka dynamicznych wymian zdań. Za nami telewizyjna, przedwyborcza debata premier Ewy Kopacz z kandydatką PiS na premiera - Beatą Szydło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Beata Szydło - Ewa Kopacz. Rozmowa o Polsce": kto wygrał? Eksperci oceniają

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 10:50
Eksperci z mieszanymi uczuciami oceniają debatę między Ewą Kopacz a Beatą Szydło. Rozmówcy IAR zwracali uwagę między innymi na to, że zarówno obecna szefowa rządu, jak i kandydatka PiS na premiera często nie odpowiadały na pytania prowadzących dziennikarzy i mówiły nie na temat.
rozwiń zwiń