X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kwota wolna od podatku. "PiS jest w klinczu"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 08:13
Goście "Komentatorów" rozmawiali o ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że stała, niewaloryzowana kwota wolna do podatku jest niezgodna z ustawą zasadniczą.
Audio
  • Renata Grochal i Wiktor Świetlik o kwocie wolnej od podatku (Komentatorzy/Trójka)
Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego na sali rozpraw
Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego na sali rozpraw Foto: PAP/archiwum/Marcin Obara

Kwota ta wynosi 3091 złotych w roku. Pozwala na pomniejszenie należnego podatku o 18 procent tej sumy, czyli o 556 złotych i 2 grosze. Przepis ustalający kwotę zmniejszającą podatek straci moc 30 listopada 2016 roku. Przepisy ordynacji podatkowej zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego rzecznik praw obywatelskich.

Renata Grochal uważa, że PiS będzie musiało się zdecydować, czy dać 500 zł na dziecko, czy podwyższyć kwotę wolną od podatku. - Rząd będzie musiał podnieść tę kwotę, a nie da się jednego i drugiego zrobić w ciągu jednego roku. Być może będzie jakaś podwyżka podatków, ale to też byłoby dla PiS niezbyt korzystne - powiedziała. Według Renaty Grochal PiS jest w klinczu. - Złożyło duże obietnice, a budżet jest taki, jaki jest - dodała.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wiktor Świetlik zauważył, że dotychczasowa kwota wolna od podatku była fikcją i dotyczyła wyjątkowo biednych rodzin. - PiS proponuje model węgierski, gdzie zostanie to sfinansowane z opodatkowania sektora bankowego i sklepów wielkopowierzchniowych. Pułapką, a zarazem szansą, jest stworzenie bardzo trudnego algorytmu, według którego obliczany byłby dochód na jednego członka rodziny - powiedział.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Agnieszka Stępień
Goście: Renata Grochal ("Gazeta Wyborcza"), Wiktor Świetlik ("wSieci")
Data emisji: 29.09.2015
Godzina emisji: 8.36

to/iwo

Czytaj także

Nowy rząd PiS. "Ruch w rękach prezydenta"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 18:36
Goście "Pulsu Trójki" rozmawiali o sytuacji powyborczej w PO i PiS. Odnieśli się m.in. do kwestii dalszego przywództwa w partii Ewy Kopacz oraz nowego rządu PiS.
rozwiń zwiń