X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Powyborcza rzeczywistość. Posłowie Kukiz’15 przejdą do PiS?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 08:10
Trwa gorący okres na polskiej scenie politycznej. W mediach coraz częściej pojawiają się głosy, że część posłów Kukiz’15 może trafić do Prawa i Sprawiedliwości. Do tych doniesień odnieśli się dziennikarze goszczący w audycji "Komentatorzy".
Audio
  • Łukasz Warzecha i Roman Imielski o powyborczej rzeczywistości (Komentatorzy/Trójka)
Budynek Sejmu
Budynek SejmuFoto: Piotr Drabik/Wikimedia Commons/CC

PiS może być zainteresowane pozyskaniem nowych posłów, aby zdobyć większość konstytucyjną w Sejmie. Roman Imielski z "Gazety Wyborczej" mówił w radiowej Trójce, że będzie to ciężkie zadanie, ponieważ duża część posłów Kukiz’15 otwarcie mówi, że nie chce przenieść się do partii Jarosława Kaczyńskiego. - Politycy Ruchu Narodowego, którzy weszli do Sejmu z list Kukiz'15, będą się ustawiać w kontrze do PiS, żeby pokazać, że to oni są prawdziwą siłą narodową - zaznaczył. - Ale jestem przekonany, że za chwilę duża część posłów Kukiza, niezwiązana z Ruchem Narodowym, przepłynie do PiS, bo jest to grupa zupełnie niejednorodna, niezwiązana z żadnym programem - ocenił.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Łukasz Warzecha z tygodnika "wSieci" powiedział, że roszady posłów pomiędzy partiami nie są niczym nowym. Zaznaczył, że wielu politykom Kukiz’15 jest blisko do Prawa i Sprawiedliwości. Dziennikarz podkreślił, że PiS może dużo zaoferować posłom związanym z Pawłem Kukizem. - Obsadę komisji sejmowych, a w przyszłości miejsca na listach w kolejnych wyborach - zaznaczył publicysta.

Dziennikarze odnieśli się także do tworzenia przez PiS nowego rządu. Kto ich zdaniem obejmie ministerialne stanowiska? Można się tego dowiedzieć, słuchając całej audycji.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Krystian Hanke     
Goście: Łukasz Warzecha (tygodnik "wSieci") i Roman Imielski ("Gazeta Wyborcza")
Data emisji: 02.11.2015
Godzina emisji: 8.37

aj/iwo

Czytaj także

Nowy rząd PiS. "Ruch w rękach prezydenta"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 18:36
Goście "Pulsu Trójki" rozmawiali o sytuacji powyborczej w PO i PiS. Odnieśli się m.in. do kwestii dalszego przywództwa w partii Ewy Kopacz oraz nowego rządu PiS.
rozwiń zwiń