X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak elektorat PiS odbiera spór o Trybunał Konstytucyjny?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 08:00
W Polsce mamy do czynienia już nie ze sporem o TK, ale z "walką polityczną" rządzącej większości PiS z "koalicją przywódców lewicy i ruchów wolnorynkowych" - ocenił w radiowej Trójce Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej". O "hyroukładzie" mówił z kolei Michał Sutowski z Krytyki Politycznej.
Audio
  • Publicyści Bogusław Chrabota i Michał Sutowski dyskutują o sporze dotyczącym TK (Komentatorzy/Trójka)
Gmach Trybunału Konstytucyjnego
Gmach Trybunału Konstytucyjnego Foto: Lukas Plewnia from Berlin/CC BY-SA 2.0/Wikimedia Commons

Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej", powiedział w "Komentatorach", że konflikt o TK wpłynął na spadek wyników sondaży dla partii Jarosława Kaczyńskiego. - Nie czeka nas bardzo optymistyczna przyszłość w najbliższych miesiącach, a nawet latach - podkreślił Chrabota.

Michał Sutowski z Krytyki Politycznej utrzymywał, że "istotne i wpływowe środowiska próbują okazać nonkonformizm wobec nowej władzy". W radiowej Trójce zwracał uwagę na fakt, że prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieopublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia, co świadczy o tym, że "muszą istnieć pewne znamiona czynu zabronionego i należy rzecz dogłębnie zbadać".

- Z punktu widzenia wizerunkowego są to posunięcia, które dla elektoratu, który Jarosław Kaczyński stara się mobilizować, są żywymi dowodami na to, że PiS ma rację. Można to zinterpretować w kategoriach hydroukładu, który podnosi kolejną głowę - podkreślił Michał Sutowski.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

W poniedziałek szef Parlamentu Europejskiego zapowiedział, że debata o Polsce odbędzie się na forum europarlamentu najpóźniej w styczniu. Porównał też sytuację w naszym kraju do zamachu stanu. Premier Beata Szydło domaga się przeprosin od Martina Schulza. Jak oceniają to publicyści "Komentatorów"? 

***

Tytuł audycji: Komentatorzy  
Prowadzi: Agnieszka Stępień
Goście: Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita"), Michał Sutowski (Krytyka Polityczna)
Data emisji: 15.12.2015  
Godzina emisji: 8.37

pp/iwo

Czytaj także

Ostre słowa prezesa PiS. Łukasz Warzecha: deja vu z lat 2005-2007

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 08:55
Goście "Komentatorów" odnieśli się do ostatnich wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS w wywiadzie dla Telewizji Republika użył słów "najgorszy sort Polaków" mówiąc o osobach, które donoszą na własny kraj.
rozwiń zwiń