X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krytyka "na kolanie", spektakl czy trafna diagnoza? Spory o audyt

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 09:17
- Zebranie różnych zarzutów, z ośmiu lat, z różnych poziomów, niewiele ma wspólnego z profesjonalnie przygotowanym audytem - mówi w Trójce Michał Sutowski. Wiktor Świetlik uważa, że określenie "audyt" to chwyt retoryczny, natomiast ważniejszy jest dla niego obraz państwa, jaki on rysuje.
Audio
  • Komentarze po audycie przedstawionym przez rząd Beaty Szydło (Komentatorzy/Trójka)
Premier Beata Szydło i wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, podczas debaty po zakończeniu przedstawiania raportu o rządach PO-PSL
Premier Beata Szydło i wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, podczas debaty po zakończeniu przedstawiania raportu o rządach PO-PSLFoto: PAP/Paweł Supernak

Wiktor Świetlik ("wSieci") mówił w Trójce, że audyt rządów PO-PSL pokazuje państwo, które utraciło sterowność, w którym problemem było kumoterstwo i korupcja. Przyznał, że z drugiej strony było to, jak komentowała opozycja, szukanie haków na przeciwników. Zaznaczył, że otwarta jest kwestia dalszej weryfikacji stawianych w raporcie zarzutów. Jak dodał, następstwem zapewne będą śledztwa prokuratorskie, sprawy cywilne o pomówienie, publikacje prasowe, niektóre wątki będą żyły zapewne latami. Jak zaznaczył, szczególnie strasznie brzmiały słowa Antoniego Macierewicza o stanie obronności kraju.

- Nazywanie tego audytem jest ciężkim nieporozumieniem - ocenił z kolei Michał Sułowski ("Krytyka Polityczna") zaznaczając, że audyt jest to dokument przeprowadzany przez podmiot zewnętrzny według spójnej metodologii. Mieliśmy do czynienia ze sklejką zarzutów z różnych poziomów - od spraw poważnych do błahych, od konkretów po abstrakcyjne rozważania - powiedział.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Michał Sutowski dodał, że wiele opinii nie było popartych materiałem dowodowym. Jego zdaniem nie da się np. wyliczyć, ile zmarnował dany rząd przez dwie kadencje. Odniósł wrażenie, że krytyka poprzedników była przygotowywana "na kolanie".

Wiktor Świetlik stwierdzi, że w masie informacji niektóre są bardzo poważne, np. prywatyzacja spółek po mocno zaniżonych cenach to bardzo poważny zarzut.

Michał Sutowski dodał, że w Polsce mogłaby się wywiązać ciekawa dyskusja o tym, czy prywatyzację prowadzono właściwie, ale tak przedstawiona informacja na ten temat ją uniemożliwia.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi:
Krystian Hanke
Goście: Michał Sutowski ("Krytyka Polityczna"), Wiktor Świetlik ("wSieci")
Data emisji:
12.05.2016
Godzina emisji:
8.36

agkm/mk

Czytaj także

Jarosław Gowin: chętnie stanę przed komisją ds. afery Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 09:23
- Z wielką radością stanę przed taką komisją. Mam sporo do opowiedzenia - mówi w "Salonie politycznym Trójki" wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.
rozwiń zwiń