Rebelia w Polsce? "Mamy konflikt, który ciągnie się od Okrągłego Stołu"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 09:19
Według Jarosława Kaczyńskiego rebelia, która wybuchała ponownie po dojściu PiS do władzy, jest skierowana przeciwko tym osobom, które chcą zmian w Polsce. Do słów szefa PiS odnieśli się goście Trójki.
Audio
  • Publicyści o toczącym się obecnie sporze politycznym w Polsce (Komentatorzy/Trójka)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Prezes PiS Jarosław Kaczyński Foto: PAP/Jakub Kamiński

- To dynamika polityczna i pewna symbolika. Kaczyński ma prawo czuć się eliminowany przez ostatnie 20 lat polskiej polityki, w związku z tym utożsamia demonstracje KOD z obozem III RP. Mamy tu konflikt, który tak naprawdę ciągnie się od czasów Okrągłego Stołu - powiedział Mariusz Staniszewski z "Wprost".

Według Romana Imielskiego z "Gazety Wyborczej" prezes PiS używa bardzo precyzyjnego języka. - Słowo rebelia nie było wymyślone ad hoc. Kaczyński dokładnie wiedział, co chce powiedzieć. Jeśli kogoś nazywamy rebelią, to z nim już nie dyskutujemy, tylko prowadzimy wojnę totalną. Przemówienie Kaczyńskiego było krokiem postponowania wszystkich przeciwników politycznych, którym nie podoba się dobra zmiana - powiedział.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Mariusz Staniszewski zauważył, że opozycja nie chce rozmawiać z rządem. - Gdzie tu jest pole do dyskusji, jeżeli porównuje się PiS do ekipy rządzącej na Kremu - pytał.

Roman Imielski stwierdził, że PiS jest w bardzo dobrej sytuacji ze względu na słabość opozycji. - Nie ma tam obecnie lidera, nie ma też perspektywy tego liderowania - podkreślił.

Goście Trójki rozmawiali także o strajku pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Krystian Hanke
Goście
: Mariusz Staniszewski ("Wprost"), Roman Imielski ("Gazeta Wyborcza")
Data emisji:
6.06.2016
Godzina emisji:
8:37

to/mk

Czytaj także

Antoni Dudek: 4 czerwca 1989 roku nie było wyborów. To był plebiscyt

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 09:20
- Ci, którzy chcieli kontynuacji PRL, głosowali na koalicję partyjno-rządową, a ci, którzy chcieli odejścia od PRL, głosowali na tzw. drużynę Lecha. Innego wyboru nie było. To był plebiscyt w formie wyborów – mówił w radiowej Trójce historyk prof. Antoni Dudek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: Polska musi pozostać suwerenna, musi pozostać państwem Polaków

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 14:05
- Są tacy, którzy sądzą, że PiS, rząd PiS prezydent Prawa i Sprawiedliwości, to są ci, którzy są gotowi sprzedać polską suwerenność - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas regionalnego zjazdu warszawskiego okręgu partii - Otóż ja chciałem powiedzieć bardzo wyraźnie - nie jesteśmy gotowi. Jesteśmy ostatnią siłą polityczną w Polsce, która jest na to gotowa - podkreślił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W stiolicy i innych miastach manifestacje KOD pod hasłem "Wszyscy dla wolności"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 16:35
"Wszyscy dla wolności" - pod takim hasłem odbył się w Warszawie marsz zorganizowany przez Komitet Obrony Demokracji. Ratusz podaje, że było ok. 50 tys. uczestników. Według policji wzięło w nim udział ok. 10 tys.
rozwiń zwiń