Koniec strajku w Centrum Zdrowia Dziecka, ale nie koniec sporu?

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 09:18
Protest pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka został tylko zawieszony - mówił publicysta Wiesław Dębski. - Mamy ogromny problem z lekarzami i pielęgniarkami - podkreślał z kolei Piotr Gabryel.
Audio
  • Piotr Gabryel i Wiesław Dębski o sytuacji w Centrum Zdrowia Dziecka (Komentatorzy/Trójka)
Warszawskie Centrum Zdrowia Dziecka
Warszawskie Centrum Zdrowia DzieckaFoto: PAP/Leszek Szymański

Po 16 dniach strajku w Centrum Zdrowia Dziecka podpisano porozumienie między protestującymi a dyrekcją. Na jego mocy pielęgniarki jeszcze w środę do godz. 23 wróciły do pracy. Strajk został zawieszony. Szczegóły ugody nie są na razie znane.

Piotr Gabryel ("Do Rzeczy") obawia się, że "zwycięstwo" pielęgniarek może zachęcić innych pracowników służby zdrowia do tego, aby upomnieć się o swoje. Jak mówił, służba zdrowia jest jedną z dziedzin życia, która mimo upływu bardzo wielu lat nie może doczekać się systemowych rozwiązań i problem cały czas narasta.

- Nie widać, aby coś się miało w tej kwestii zmienić. Nie jestem zwolennikiem zapowiadanych zmian, które miałyby doprowadzić do jeszcze większego scentralizowania - podkreślił dziennikarz.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wiesław Dębski tłumaczył, że spór pielęgniarek z dyrekcją w Centrum Zdrowia Dziecka nie został wygaszony, a jedynie zawieszony. Zaznaczył, że problem cały czas nie został rozwiązany.

- Zadziwia mnie stosunek władzy do pielęgniarek, które są najniżej w hierarchii szpitalnej. One są oburzone tym, co mówił minister zdrowia o ich zarobkach. To, co osiągnięto dzisiaj, uzyskano głównie dzięki wytrwałości pielęgniarek z CZD - wyjaśnił publicysta.

Komentatorzy Trójki mówili także o kryzysie wokół Trybunału Konstytucyjnego. Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Damian Kwiek
Goście: Piotr Gabryel ("Do Rzeczy") i Wiesław Dębski (publicysta)
Godzina emisji: 8.37

mr/mk

Czytaj także

Pielęgniarki w Centrum Zdrowia Dziecka wracają do pracy

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 10:40
Po 16 dniach strajku w Centrum Zdrowia Dziecka podpisano porozumienie między protestującymi a dyrekcją. Na jego mocy pielęgniarki jeszcze w środę do godz. 23 wróciły do pracy. Strajk został zawieszony. Szczegóły ugody nie są na razie znane.
rozwiń zwiń