X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Impeachment dla prezydenta? Publicyści podzieleni

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 08:40
Weekend obfitował w wydarzenia polityczne. Grzegorz Schetyna podczas konwencji PO zaproponował m.in. procedurę impeachmentu wobec prezydenta. Do propozycji szefa Platformy odnieśli się Trójkowi "Komentatorzy".
Audio
  • Mariusz Staniszewski i Wiesław Dębski o konwencjach PO i PiS (Komentatorzy/Trójka)
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Jacek Turczyk

W sobotę odbyły się konwencje Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej. Padło wiele propozycji. Lider PO Grzegorz Schetyna zgłosił we Wrocławiu m.in. postulat zapisania w konstytucji możliwości odwołania prezydenta. Dodał, że ta propozycja to efekt działalności obecnego prezydenta Andrzeja Dudy. 

Wiesław Dębski z "Wirtualnej Polski" powiedział w radiowej Trójce, że jest za tym, żeby doprecyzować kwestię impeachmentu. - W większości państw, w których urzęduje prezydent, jest określone w jakich sytuacjach, w jaki sposób można odwołać prezydenta - zaznaczył. Krytycznie do propozycji szefa Platformy Obywatelskiej podchodzi Mariusz Staniszewski z tygodnika "Wprost". - Ten pomysł ludowego impeachmentu jest absurdalny - ocenił.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i"Śniadanie w Trójce".

Goście radiowej Trójki mówili także o kwestii OFE, która została poruszona podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Publicyści odnieśli się również do występu polskich piłkarzy na Euro 2016. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy

Prowadzi: Krystian Hanke

Goście:  Wiesław Dębski ("Wirtualna Polska") i Mariusz Staniszewski ("Wprost")

Data emisji: 4.07.2016

Godzina emisji: 8.37

aj/ei

Czytaj także

Sejm przyjął audyt rządów PO-PSL. Premier Beata Szydło: bańka mydlana pęka. Będą wyciągane wnioski i konsekwencje

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 09:48
Sejm przyjął do wiadomości raport dotyczący ośmioletnich rządów koalicji PO-PSL. Krytyczny w stosunku do poprzedników audyt został przygotowany przez obecny rząd i nosi nazwę: "Raport o stanie spraw publicznych i instytucji państwowych na dzień zakończenia rządów koalicji PO-PSL (2007-2015)". Wyniki raportu przedstawiała najpierw premier Beata Szydło, a potem wszyscy ministrowie. Następnie odbyła się burzliwa debata.
rozwiń zwiń