X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Francja po zamachu w Nicei. Publicyści komentują

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2016 08:00
Kolejny krwawy zamach nie zmieni francuskiego społeczeństwa, które nadal będzie otwarte – uważa Joanna Miziołek z "Wprost". Zarówno ona, jak i publicysta niezależny Wiesław Dębski przewidują jednak przetasowania na tamtejszej scenie politycznej.
Audio
  • Konsekwencje ataków terrorystycznych we Francji (Komentatorzy/Trójka)
Francuzi oddają hołd zamordowanym w Nicei
Francuzi oddają hołd zamordowanym w Nicei Foto: PAP/EPA/OLIVIER ANRIGO

Na poparcie tej tezy Joanna Miziołek przytacza wyniki sondaży, w których widać spadek poparcia dla urzędującego prezydenta. Dziennikarka krytykuje także aktywność francuskich służb bezpieczeństwa. Jej zdaniem nie będzie dalszych działań ku zabezpieczeniu Francji, bo służby potrzebują oddechu po szczególnej mobilizacji, jaką musiały się wykazać w czasie EURO 2016.

Czytaj więcej
policja francja 1200.jpg
Zamach w Nicei

Wiesław Dębski nie ma wątpliwości, że zamachy są rozgrywane polityczne, zwłaszcza przez Nicolasa Sarkozy'ego. Publicysta przypomina, że coraz trudniej jest walczyć z atakami terrorystycznymi i dlatego chciałby wiedzieć, jakie konkretne pomysły ma w tej sprawie były prezydent Francji. - Dzisiaj trzeba rozwiązywać wszystkie problemy społeczne, które zrodziły terroryzm - mówi Dębski.

Rozmówcy dyskutowali także o sytuacji w Armenii oraz o konsekwencjach próby puczu i relacjach Ankary z Unią Europejską. Publicyści są zdania, że Turcja pod rządami Erdogana nie jest właściwym partnerem dla Brukseli. Dlaczego? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.  

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Łukasz Walewski
Goście: Joanna Miziołek ("Wprost"), Wiesław Dębski (publicysta niezależny)
Data emisji: 18.07.2016
Godzina emisji: 8.37

iz/ei

Czytaj także

W Nicei aresztowano dwie osoby powiązane z zamachem

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2016 12:43
Francuska policja ma coraz więcej informacji o okolicznościach czwartkowego zamachu w Nicei. Zabójca korzystał z pomocy więcej niż dwóch wspólników. Jego plan ataku był precyzyjnie przygotowany, teren akcji rozpoznany.
rozwiń zwiń